Karşılaştığınız bir zorluğu ve bu zorluğu nasıl çözdüğünüzü anlatan bir yazı yazınız

İnsan hayatında birçok zorlukla karşılaşır ve zorlukları çözmek için çeşitli yöntemlere başvurur. Önemli olan bu zorluğu aşmamız değil nasıl aştığımızdır. Bir örnek verelim. Hayatımızda karşılaştığımız bir zorluğu anlatalım ve bu zorluğu çözmek için neler yaptık açıklayalım.

Ben örneğimi okuldan vermek istiyorum. Matematik dersinde oldukça başarısız bir öğrenciydim. Hatta sınıfın en kötüsü olarakta kendimi tanımlayabilirim. Sanki hiç yapamayacak gibi hissediyor ve öğretmenin anlattıklarından hiçbir şey anlamıyordum.

Ama tüm derslerimin iyi olmasına rağmen Matematik dersinin bu kadar kötü olmasını kabul edemiyordum. Ve karar verdim bu zorluğu yenmeye. İlk olarak matematikten çok iyi anlayan bir sınıf arkadaşımdan bana yardımcı olmasını istedim. Daha sonra okulda açılan matematik kurslarına katılmaya başladım. Anlamadığım her soru için öğretmenimin peşinde koştum. Aklıma yatmayan her konu için arkadaşımı buldum.

Bana 5 kez anlatsalar da anlayamadığım da oldu ama yılmadım. 6. kez bana anlatmalarını istedim. Anladığım sorulara benzer onlarca soru çözdüm. Soruları çözmeye devam ettikçe kendimi daha iyi hissediyor her geçen gün matematiği daha çok seviyordum. Artık öğretmenimin derste anlattığı konuları çok iyi anlıyor onun sorduğu sorulara ilk ben cevap veriyordum.

Ve sonunda sınav günü geldi. Sorular bana o kadar kolay geldi ki soruların hepsini yaptım. O kadar mutluydum ki anlatamam. Benim için imkansız olan matematik dersinde tüm soruları yapmıştım. Bu azmimin ve çalışmamın karşılığını sınavdan 100 alarak aldım.

Sonuç olarak arkadaşlar hayatınızda karşılaştığınız zorluklardan bıkmayın, yılmayın. Üstüne gidin. Onu yenebileceğinize inanın. Bu şekilde çözemeyeceğiniz sorun yoktur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.