Kendi geleceği ile ilgili planları olmayanlar başkalarının planlarına dahil olurlar sözünün anlamı nedir

Çok güzel bir söz kendi geleceği ile ilgili planları olmayanlar başkalarının planlarına dahil olurlar. Bu sözün anlamı nedir demeyin çok basit ve apaçık ortada. Eğer bir kişi kendi geleceği ile ilgili plan yapmıyorsa başkasının hayatında figüran olmaktan başka şansı yoktur.

İnsanlar eğer gelecekleri ve hayatları için plan yapmazsa başkalarının hayatına kapılır giderler. Onların istediği gibi yaşarlar kısacası onların yaşamında bir eşyadan farksız olurlar. Ancak insanlar bir plan çevresinde geleceklerini inşa ederlerse o zaman bir noktaya gelmeleri mümkündür. Aksi halde hiçbirşeye sahip olamayız. Amelenin teki olup diğer planlarda bir elemandan başka birşey olamayız.

Eğer güzel bir hayat yaşamak ve geleceğimizi garanti altına almak istiyorsak kendimize hedefler koyarak kendi geleceğimizi inşa etmeliyiz. Ancak bu şekilde başarılı olma şansımız vardır. Başkalarının planlarına dahil olmamak kendi adımıza yaşamak için planlı bir gelecek şarttır.

Bizim yapmamız gereken çok çalışmak ve ne olmak istediğimize öğretmenlerimiz, büyüklerimiz öncülüğünde karar vermektir. Kesin karar verdikten sonra bunun için var gücümüzle çalışmamız gerekir. Aksi halde başkalarının hayatına kapılır gideriz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.