Kendini aslan sanan fare hikayesi

Bu gün sizlerle kendini aslan sanan fare hikayesini paylaşacağız. Ormanda bir fare yaşardı. Ve bu fare o kadar yaramazdı ki ormanda yaşayan hiç bir hayvandan korkmaz ve onları canından bezdirir bir hale getirmişti. Kuşların yuvasına pisler, hayvanların kuyruklarını ısırır herkesi korkutup kaçırırmış.

Ormandaki hayvanlar bu durumdan oldukça rahatsız olmaya başlamış. Bu fareyi ormanın kralı olan aslana şikayet etmeye gitmişler. Nasıl olsa aslan bu ormanın kralı bu duruma mutlaka bir çare bulurlar demişler.

Aslanın yanına gidip durumu anlatmışlar. Sayın kralım bu fare kendini aslan sanıyor bu ormanın da kralı benim diyor ve bize hiç rahat vermiyor diye fareyi şikayet etmişler.

Aslan bu duruma çok sinirlenmiş. Ve yanındaki vezirlerden biri olan kediye hemen talimat vermiş. O fareyi hemen bul ve yok et emrini vermiş.

Kedi hemen yola koyulmuş. Bir bakmış ağacın dibinde fare uyuyor. Arkadan yavaşça yaklaşmış ve tam yakalayacakken fare kaçmaya başlamış. Kedi de peşinden koşmaya başlamışlar. Kovalamaca uzun saatler boyu sürmüş. En sonunda düz bir ovaya gelmişler artık saklanacak bir yer kalmamış.

Fare son bir çaba ile bir ineğin yanına kaçmış. Ve ineğe yalvarmaya başlamış ne olur beni sakla peşimde bir kedi var beni öldürecek demiş. İnek hiç oralı bile olmamış. Bu sırada kedi ineğin arkasında saklanan fareyi yakalayıp öldürmüş. Ormanda huzur tekrar yerine gelmiş. Hayvanlar ormanın kralı aslana minnettar kalmışlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.