Kendinizi bu bölgede yaşayan bir kişi olarak düşündüğünüzde altın madeni ocağının kurulmasını ister misiniz?

Kendinizi bu bölgede yaşayan bir kişi olarak düşündüğünüzde altın madeni ocağının kurulmasını
ister misiniz? Nedenleriyle birlikte yazalım.

Eğer bölgenizde bir altın madeni kurulacak olsa siz nasıl tepki verirdiniz. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yazarak sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız. İşte benim görüşlerim

Bir bölgede altın madeninin kurulması ile birlikte siyanür kullanımı gerçekleşmektedir. Çünkü altın çıkarmak için siyanüre ihtiyaç duyulur. Radyoaktif bir madde olan siyanür ise canlıların yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Öyle ki başka yerlerdeki altın madenlerini incelediğimizde ormanların yok olduğunu ve uzun yıllar buralarda bitki örtüsünün oluşmadığını görürüz.

Ormanların ve bitkilerin yok olması ile birlikte o bölgede yaşayan doğa hayvanları da doğal olarak evsiz kalmaktadırlar. Sonuç olarak görüldüğü gibi altın madenlerinin açılması doğaya büyük zararlar verir. Ben bu nedenle bölgemizde altın madeni kurulmasını istemiyorum.

altın

Altın madeninden çıkan bir işçi

Şimdide madenin kurulmasını isteyen biri gibi yazalım.

Bölgemizde işsizlik yüksek rakamlara ulaşmış durumda. Burada yaşayan gençler ve bir çok kişi işsiz olduğu için evlerine ekmek götüremiyor. Her evde bir çalışan belki var belki yok. Bu nedenle madenin kurulmasını destekliyorum. Bu sayede gençler artık işe girebilecek ve düzenli olarak çalışacaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.