Kent Havası Solumak Nedemek

Kent havası solumak deyimini birçoğunuz duymuşunuzdur. Anlaşılması biraz zor olan bir deyim olan kent havası solumak ile anlatılmak istenilen bir kimsenin şehir ortamında yaşayarak oranın bir parçası olmasıdır. İnsan yaşadığı ortamın bir bireyi olarak artık oraya aittir. O yaşamın bir parçası olup onunla bütünleşmiştir. Kent havası solumak yerine köy havası solumakta kullanılabilir.

Bu deyim ise kişinin daha önce yada şimdilerde köyde yaşadığını o yaşamla ilgili birşeyler bildiğini ifade eder. Kent havası solumak ise toplu yaşamın, kalabalığın ve sosyal bir yaşamın parçası olduğunu anlatır. Kentler sosyal hayatın yoğun olduğu, sürekli birşeylerin yaşandığı hayatın dolu dolu geçtiği ortamlardır. Büyük şehirlerde yaşam sürekli birşeylerle uğraşla ve etrafımızdaki olayların döngüsüyle devam eder. Bu nedenle bu tip bir hayatı yaşayanlar için kent havası solumuş deyimi kullanılır.
kent
Bu yazımızda kent havası solumak deyimini inceledik. Eklemek istediklerinizi yada bu deyimle ilgili düşüncelerinizi yorum yaparak diğer kullanıcılara aktarabilirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.