Kilo almak için ne yapılmalıdır

Bu günkü yazımızda sizlere kilo almak için ne yapılması gerekir bu konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunacağız.

İlk olarak kilo almak isteyenler mutlaka bir diyetisyene başvurmalıdır. Zayıflığın, kilo alamamanın sebebi araştırılmalı ona göre bir çözüm getirilmelidir.

Kilo almak isteyenler aynı kilo vermeye çalışan , diyet yapanlar gibi mutlaka ama mutlaka düzenli beslenmelidir. Sağlıklı beslenmeye önem vermeli bu konuyla ilgili yapılmış araştırma ve bilimsel verileri dikkate almalıdır.

Boş kalori içeren yiyeceklerden özellikle uzak durulmalı çünkü bunlar kilo alımı sağlamadığı gibi çeşitli mide rahatsızlıklarına da sebebiyet vermektedir. Özellikle abur cubur olarak nitelendirilen yiyecekler ve çikolatalar çok zararlıdır.

Üç öğünde mutlaka düzenli beslenilmelidir. Sabahları protein içeren yumurta, kalsiyum deposu olan süt ve süt ürünleri ile yapılan bir kahvaltı , öğle ve akşam yemeklerinde de kırmızı et, beyaz et ürünleri ve tahıllı gıdalar, kuru bakliyatlardan mutlaka tüketilmesi gerekir.

Yağlı yiyeceklerden uzak durulmalı çünkü midede tokluk hissi yaratır. Bunun yerine sebze ve meyve ağırlıklı beslenilmelidir.

Üç öğün dışında ara öğünlerde de kuru yemişler tercih edilebilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.