Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası dostunun yüz karası düşmanının maskarası sözüyle ne anlatılmak istenmiştir

Bu günkü yazımızda sizlere kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası dostunun yüz karası düşmanının maskarası sözünün açıklamasını yapacağız.

İnsanoğlu hayatı boyunca çalışmak, çabalamak, para kazanmak zorundadır. Akıl ve ruh sağlığı yerinde olan insanların çalışması gerekir. Önceleri bir evin geçimini sadece erkekler sağlıyordu fakat son yıllarda kadınların da iş hayatına girmesiyle birlikte bir evin geçimini hem bayan hem erkek sağlayabilir.

Az önce de söylediğimiz gibi bu söz akıl ve ruh sağlığı yerinde olanlar, çocuk yaştakiler için söylenmemiştir. Belirli bir yaşa gelen kendi hayatını kendi kazanabilecek durumda olanlar çalışması kadar doğal bir durum yoktur.

Kimi zaman da cahillikten, tembellik ve üşengeçlikten dolayı vurdumduymaz olup iş hayatına atılmayan insanlar vardır. İşte bu tarz insanlara dostları tarafından kınanırken, düşmanları tarafından da alay konusu olur, dalga geçerler. Eleştirilere maruz kalan kişi bu duruma kimi zaman kulak asar kendine çeki düzen verir ve iş hayatına atılırken, kimi zaman da bütün söylenenleri dikkate almaz ve hayatına kaldığı yerden başkalarının sırtından geçinmeye , asalak gibi yaşamaya devam eder.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.