Kirpikler olmasaydı ne olurdu

Kirpik gözümüzü her türlü tozdan kirden koruyan gözümüze ani bir şey çarptığında gözlerimiz kapadığımız anda perde görevini üstlenen eşşiz özelliğe sahiptir.

Kirpiklerinde her vücudumuzdaki bir el bir ayak gibi onlarında bakıma ihtiyaçları vardır. Her sabah yıkanmalı temizlenmeli ve kurulanmalıdır.

Özellikle kadınların daha çok ilgilendiği kirpikler gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran farklı makyaj ürünleriyle gözleri daha çekici ve anlamlı görünmesini sağlar. Çekici ve anlamlı bir bakış karşı tarafı etkilemeyi dikkatleri üzerine çekmeye yetecektir.

Eğer ki kirpik dökülmesi varsa derhal müdahale edilmeli gerekirse doktora başvurulmalıdır. Çünkü önemsiz gibi görünen kirpiklerin gözlerimizin birebir koruyucusudur.

Kirpikler olmasaydı gözlerde görme güçlüğünden tutun da birçok göz rahatsızlıklarına hatta körlüğe kadar gideceğini yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

Kirpikler, Güneş gibi yoğun ışık saçan unsurların direk gözlerimize gelmesini engellediği gibi her göz açıp kapadığımızda göz önüne gelen ne varsa onları temizlemektedir.

Kirpikler göz kapaklarıyla beraber hareket etiğinden dolayı aslında göz kapağındaki bir rahatsızlıkların kirpikleri etkilediği söylenebilir. Örneğin ; göz kapağında meydana gelen bir şişme kirpiklerinde hareket etmesini zorlaştıracaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.