Kış aylarında yapılan sporlar

İnsanların spora olan tutkusu hiç bir zaman değişmez. İnsanlar her mevsimde kendilerine uygun sporları bulup zinde kalmalıdırlar. Yaz aylarında seçeneği bol olan sporların kış aylarında sayısı oldukça azalmaktadır.

Sağlıklı bir bedene sahip olmak yada formda kalmak için yapılabilecek kış sporlarını araştıralım. Ancak bu sporları yaparken oldukça dikkatli olmamız gerekmektedir. Aksi halde kıştan çıktığımızda vücudumuzda kış sporlarından kalma yaralanmalara kırıklara yada çıkıklara neden olabiliriz.

Buz pateni. Kış mevsiminde en çok tercih edilen sporlardan biridir. Belirli bir eğitimden geçilerek her insanın rahatlıkla yapabileceği bir spordur. Tabi ki bu sporu yaparken dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde yaralanmalara sebep olabilir. Artistik buz pateni, kısa kulvar sürat pateni, sürat pateni, buz dansı ve senkronize buz pateni gibi buz üstünde yapabileceğimiz bir çok alt dalı bulunmaktadır.

Kayak: Kış aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Büyük küçük herkesin sevdiği bir spor olan kayak oldukça eğlenceli bir spordur. Alp disiplini, biatlon, kayaklı koşu, serbest stil kayak, kuzey kombine, skiboarding, skibob, kayakla atlama gibi bir çok çeşidi vardır. Bunlardan kendimize en uygun olanı seçip eğlencenin tadını çıkartabiliriz.

Kızak ve snowboard gibi kış sporları da tercih edilebilecek sporlar arasında yer alır

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.