Kışı anlatan komposizyon

Kış o kadar güzel bir mevsim ki insan bir kompozisyon yazmadan geçemiyor. Bembeyaz bir örtü ile kaplanan doğa bambaşka bir güzellik sunuyor. Birçok insan yeşili sevdiğini iddia etse bile bu manzara karşısında gözlerini ayıramıyor.

Yeni bir başlangıcın habercisi olan kış çevremizde birçok değişikliğe neden olur. Ağaçların yapraklarını döktüğü, toprağın su ihtiyacını karşıladığı, canlıların bahara hazırlandığı bir dönemdir kış mevsimi. Yağmuruyla karıyla bir başka güzeldir bu mevsim. Biraz soğuk olsa bile cam kenarında sıcak bir kahve ile karın yağışını izlemek kadar güzel birşey var mı ki hayatta. İnsan tüm dertlerini ve sıkıntılarını bu manzara karşısında bir anda olsa unutuverir.

Gözlerimiz dalar karın süzülerek akışına. Bembeyazdır her yer o kadar saf, temiz ve güzel ki sanki bir ressamın tablosundan çıkmışcasına. Kuşlar süzülür bu kar taneciklerinin arasından, insanlar yürür aldırış etmeden. Çocuklar birbirlerine kar topu atarlar. Kimileri sevinç çığlıklarıyla kızaklarını kayarlar.

kış

Kış aylarında dünyayı bembeyaz bir örtü kaplar


Farkında olmasak bile bir neşenin içinde buluveririz kendimizi. Bu kadar güzel bir ortamın içinde. Hepimiz özleriz bir an çocukluğumuzu. Kaydığımız kızaklar okulda yaptığımız kartopu savaşları ellerimize üflediğimiz nefes bir bir düşer akıllara.

İşte böylesine güzel bir mevsimdir kış. İnsanı alır geçmişe götürür. Neşe verir huzur verir. Doğaya ve toprağa ise hayat verir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.