Kişiye her gün balık vereceğine ona balık tutmasını öğret sözü ile ilgili kompozisyon

Bu günkü yazımızda sizlere kişiye her gün balık vereceğine ona balık tutmasını öğret sözü ile ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. Hiç kimseyi hazırcılığa alıştırmamak gerekir. Bizim neyimiz , kimimiz olursa olsun. Günümüzde öyle nankör ve insanları kullanmayı çok iyi bilen insanlar var ki onun için sizin niyetinizi suiistimal edebilirler.

Hazırcılık insanların elbette işine gelir Kim istemez ki örneğin bugünde ben ödevimi yapmayayım da arkadaşımın defterinden kopya çekip yazıp öğretmenime göstereyim. Herkes kabul eder böyle bir durumu, herkesin hoşuna gider.

Elbette herkesin zor zamanları olur , bu öğrenci bile olsa öyle anlar olur ki geçerli mazereti olur ödevini yapamaz. Fakat yine de burada arkadaşının defterinden kopya çekmesine izin vermek yerine samimi, içten ,iyi niyetli bir arkadaş olmak istiyorsa ona durumu öğretmenine izah etmeyi denemelisin demek daha mantıklı bir fikirdir.

Yani sonuç olarak her zaman için yol gösterici olmalıyız. Hazırcılığa, bedavaya alıştırmak yerine bu yoldan gidebilirsin, bu yolu denebilirsin demek birey olarak en doğru yapılması gereken davranıştır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.