Kitapsız yaşamak kör sağır dilsiz yaşamaktır ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda sizlere kitapsız yaşamak kör sağır dilsiz yaşamaktır ile ilgili kompozisyon yazımızı paylaşacağız. Kitapsız yaşanır mı yaşanır elbette fakat hayattan hiç zevk almadan olup bitenden habersiz bir nevi hem kör hem sağır gibi yaşamaya benzer.

İnsan hayatında önemli bir yere sahip olan kitaplar sayesinde gündelik hayatta haberler ,bilgiler alıyoruz. Bunun dışında eğitim ve öğretimlerimizi kitaplar sayesinde tamamlıyoruz. Yeni okula başlayan bir çocuk okuma ve yazmayı öğrendikten sonra kitap, gazete ,dergiler sayesinde okumasını geliştirir. Demek ki daha hayatın başında edindiğimiz bu kitaplar bizimle birlikte var olacak var olmaya da devam edecektir.

Kitap okuma alışkanlığı elbette okulda başlar fakat ailede kendini bulur. Evde kitap okunmayan bir ailede büyüyen çocuktan kitap okumasını beklemek biraz saçma olur. Anne babalar çocuklarına örnek olmalı kitap okuma alışkanlığı kazandırmalıdır.

Kitapsız yaşanmaz, toplumu köreltmeye devletin adını lekelemeye kimsenin hakkı yok. Dünyadan bir haber yaşayan milletlerin sonu hüsranla sonuçlanmıştır. Onun için bu gibi felaketler olmaması adına kitap okumaya biraz daha fazla özen göstermeliyiz.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.