Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Kitapsız yaşamak kör sağır ve dilsiz yaşamaktır kompozisyon

Kitap içinde dünyaları barındıran her konuda bilgi ve verinin aktarımının sağlandığı en önemli bilgi hazinesidir. Birçok kalemden ortaya çıkan kitaplar farklı konu ve temaları işlemektedir. Her kitabın hatta kitaptaki her satırın insanlara katacağı bilgiler farklıdır.

Öğrenmenin yaşı olmaz sözü aslında kitap okumakla ilgili ortaya çıkmıştır. Okumadığımız her kitap bizde bir bilgi eksikliği yaratır. Çünkü her kitapta yeni birşeyler öğreniriz ve kendimizi geliştiririz. Bir toplumun ne kadar kültürlü ve gelişmiş olduğu da bu nedenle kitap okumakla ile doğru orantılıdır. Kültür bakımından gelişmiş bir toplum okuma oranı yüksek olan toplumlardır.
kitap
Bir toplum kitaplardan uzak ve mahrum yaşıyorsa hayata kör, sağır ve dilsiz olarak katılmış demektir. Kitaplar bizim göremediklerimizi görmemizi, duyamadıklarımızı duymamızı hatta söyleyemediklerimizi söyletirler. Okuduğumuz her kitap sonrasında olaylara bakış açımızda değişiklikler olur.

Okuduğumuz her kitap sonrasında anlamsız gelen cümleler artık bize anlaşılır gelir. Eskiden sustuğumuz ve dilsiz kaldığımız her konuda artık söyleyecek birşeylerimiz olur. Kitap okumak insanın kendini geliştirmek adına yapabileceği en güzel şeydir.

(6) Yorum

  1. Kitapsız yasamak ayni bir bitkinin sokup gitmesi demektir . Kitaplar bizim dostumuzdur. Ayni okulda dostumuz olduğu gibi. Dostumuz yani kitabimiza sahip çıkmalıyız . Eğer bir kişi kitap okumuyor ise o kişi kör sağır ve dilsizdir . Her kitaptaki bir satırını hayatımızda birçok şeyi degistirebileceginide bilmeliyiz

    Elimden gelen bu…

  2. Bir insan sağır veya kör olur ise hiçbir şeyin ne olduğunu bilmez.kitap okumayan insanda hiçbir bilgiye sahip olamaz.olsa bile bu bilgilerin önemini asla bilemez. Biz insanlar toplumda engelli kardeşlerimizle dalga geçeriz.onlar da çok isterdi elbette bilgi sahibi olmayı.Dalga geçeceksiniz kitap okumayan insanlarla dalga geçin.çünkü bu insanlar ellerindeki şansı kullanmayan kişilerdir.teknoloji için ellerinden geleni yaparlar. Bazılarımız akli dengesi yerinde olmayan bir insanla dalga geçer.aklını kullanmayan insanlara ne diyeceksiniz.bilin ki gerçekten dalga geçilmesi gerekenler kitap okumayan insanlardır.lütfen engelli dostlarımıza anlayış gösterin♥️ teşekkürler

  3. kitapsız yaşayan bir insan veya toplum gerçekten sağır ve dilsiz bir şekilde hayatını sürdürmektedir. Çünkü bilginin temeli ve dünyaya açılan kapı kitapların kendisidir. Görüşlerimizi geliştirmek, toplumu anlamak ve yeni bilgiler edinmek için kitaplardan yararlanırız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.