Kıyafet insanın kişiliğini gösterir mi

Sizlere bugünkü yazımızda kıyafet insanın kişiliğini gösterir mi konusuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunacağız.

Kıyafetler insanın kişiliğini belirler. Herkesin en basitinden kendine uygun gördüğü yakıştırdığı renk yada renkler vardır. Bu renk tonlarında giyinmekten hoşlanırlar. Örneğin bayanların tercihi genelde kırmızıyı çok beğenirler. Bu yüzden kırmızı ağırlıklı giyinmekten hoşlanırlar.Erkekler ise daha çok koyu renkleri tercih ederler. Örneğin siyah, kahverengi ve lacivert gibi.

kıyafetler kişiliğin birer yansımasıdır. Örneğin muhafazakar bir yapıya sahip bir bayan kapalı ve uzun kıyafetleri tercih eder.

Kişinin iç dünyası ister istemez kıyafetlere yansır. Neşeli ve heyecanlı bir kişilik yapısına sahip olanlar hareketli , oldukça renkli kıyafetleri giyerken, sade ve kendi halinde bir kişilik yapısına sahip olanlar da mütevazi, belirli renk ve kıyafet modellerinin dışına çıkmaktan özenle çekinirler.

Belli bir işyerinde çalışanlar çalıştığı iş , yaptığı meslek şartlarına uygun giyinmek orundadır.Örneğin aukat, öğretmen gibi kamu kuruluşlarında çalışanlar takım elbise giyinmek zorundadır. Öğrencilerde okul kıyafeti giymek zorunda oldukları gibi. Bu ve buna benzer kıyafetleri sürekli giymek durumunda olanlar için kıyafetler kişiliği yansıtır diyemeyiz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.