Kompozisyon alışkanlık anahtarı kaybolmuş bir kelepçedir

Bu günkü yazımızda alışkanlık anahtarı kaybolmuş bir kelepçedir sözüyle ilgili kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız.

Alışkanlık insanın kendine hakim olamadığı, engel olamadığı iyi yada kötü davranışlardan bir türlü vazgeçememesine denir. Alışmış kudurmuştan beterdir denir ya gerçekten de kişi kendine bir türlü mani olamaz.

Alışkanlık yüzünden bazı kimselerin başına hiç de iyi şeyler gelmez. Örneğin; kumar oynayan bir adam alışkanlık haline geldiği için bu davranış kendine bir türlü hakim olamamakta bu kumar oyunundan vazgeçememektedir. Bir gün yine kendini kaptırmış ve kumar oynarken elindeki avucundaki her şeyi kaybetmiş tek bir evi kalmıştır. O hırs ve öfkeyle o evini de kumarda kaybedince elinde avucunda bir şey kalmamıştır.

Oyun bittikten sonra aklı başına gelen adam o an durumu fark etmiştir. Fakat iş işten çk geçmiş yapacak bir alternatif kalmamıştır. Kendim ettim kendim buldum diyerek teselli etse de dönülmez bir yola girmiştir.

Sonuç olarak alışkanlıklarımızdan vazgeçmek öyle kolay bir durum değildir lakin bu yine de kişinin elindedir. Çünkü azmin elinden hiç bir şey kurtulamaz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.