kompozisyon bugünün işini yarına bırakma atasözüyle ilgili

Atalarımız ne kadar güzel söylemiş “Bugünün işini yarına bırakma” diye. Gerçektende hayatımızda bu prensiple yaşamamız gerekir. Bugünün işini asla yarına ertelememeliyiz ki hayatımızda başarılı olalım. Eğer ki bugünün işini biz yarına bırakırsak yarın iki kat daha çalışmamız gerekir yada işlerimizden birini iptal etmek zorunda kalırız.

İşlerimizi öncelik sırasına göre yapmalıyız ki herşey yolunda gitsin. Eğer ki herhangi bir nedenle işimizi yarına ertelersek yarın ki işimizden kalabiliriz. Düzenli ve özverili çalışmak için herşeyi yerli yerinde ve zamanında yapmamız gerekir.

Eğer bugünün işini bugün yaparsak yarına yeni bir işle kafamız rahat bir şekilde başlayabiliriz. İşlerimizi sürekli ertelemek bizi ancak geriye götürür. Hatta işlerimizi ertelemek bizleri tembel bile yapar. İş bize ağır geldiğinde gerisini de yarın yaparım diyerek kaçmak için yer ararız. Yılmadan usanmadan herşeyi vaktinde yapmak bize büyük fayda sağlar.

işini erteleme

Bugünkü işimizi yarına ertelemek bize zarar verir


İşlerimizi ertelemeden yaparsak ortaya birşeyler koyabiliriz. Bir sonuç ortaya çıkar. Emeklerimizin karşılığını alabiliriz. Ancak bu şekilde başarılı olabiliriz.

Bu nedenle işimiz az yada çok olsun işlerimizi bugün gerekiyorsa bugün yapmalıyız. Asla yarına ertelememek gerekir. Bugünün işini yarına bırakmayalım arkadaşlar atalarımız her zaman ki gibi doğru bir söz söylemişler.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.