kompozisyon milli bayramlar toplumumuzdaki birliği ve beraberliği neden güçlendirir

Milli bayramlar elbette ki toplumdaki birlik ve beraberliği güçlendirir. Sebebine gelecek olursak milli bayramların önemli birer gün olması ve hepimizin ortak noktası olmasıdır. Sonuç olarak milli bayramlar ulusal bir bayram olup atalarımızdan kalan ortak mirasımızın sembolüdür. Özellikle Çanakkale savaşlarında ortak bir yaşam mücadelesi veren bu millet geçmiş günlerin hatırına bir bütün olmuş önemli gün ve bayramlarda bir araya gelmişlerdir.

Milli birlik ve beraberliğimizde en önemli etken olan bu bayramlar çocuklara da geçmişleri hakkında bilgi verirken neden birlikte olmamız gerektiği mesajını da verir. Dedelerinin bu vatan için aynı cephede can verdiğini, yoksulluk içinde savaştığını ve bugünlerimizi onlara borçlu olduğumuzu öğretir. Milli bayramlar toplumda vatan ve ulus duygularını kabartırken milli unsurları ön plana çıkartır. Dış nifakların ülkemizde sekteye uğratmak için mücadele verdiği en önemli hususta kesinlikle milli birlik ve beraberliğimizdir. Toplumdaki bireyleri bir arada tutan din, dil ve ırktan daha çok geçmişidir. Aynı toplumda yaşayan bireylerin dili, dini, ırkı farklı olabilir fakat geçmişleri ortaktır.
milli bayram
Toplumu ortak bir paydada buluşturan birliğini ve beraberliğine önem katan bu günler coşkuyla kutlanmaktadır. Halkın katılımıyla, yapılan etkinliklerle halkta milli bilinç oluşturulup kaynaşması sağlanır. Sonuçta bu ülke hepimizin ve aynı kültürün insanlarıyız. Hepimizin uzaktan yakından akrabası bu vatan, bu millet için mücadele etmiş gerektiğinde canını hiçe saymadan vermiştir.

Bu nedenle milli bayramlar toplumumuzda birlik ve beraberliği güçlendirmek adına önemli dinamiklerdendir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.