Kompozisyon Sevgi Heryerdedir Sevgiyi Bulmak Kolay Elde Tutabilmek Zordur

Sevgi insanın içinde var olan doğuştan gelen bir duygudur. Sevgi heryerdedir sevgiyi bulmak kolay elde tutabilmek zordur. İşte bu söz sevginin önemini ve ne kadar hassas olduğunu anlatır. Bugün büyük küçük hepimiz yolda bir bebek görsek gülümsemeden onu göz ucuylada olsa sevmeden geçemeyiz. Tanımayız, bilmeyiz fakat yinede o çocuğu severiz. Neden mi çünkü sevgi insanın doğasında var.

Doğamızda olan sevgi emek isteyen elde tutulması oldukça zor ve çok dikkat isteyen bir duygudur. Kimi zaman sevgimiz karşımızdakini bunaltabilir, kimi zaman ise yetersiz gelebilir. Tarif edilemeyecek kadar ince bir çizgi ile az yada çok arası olarak ayrılan sevgi kavramı kişiseldir, görecelidir.

Düşünün ki iki sevgili… Biri çok ama çok seviyor diğerini aramadan sormadan, hatta görmeden göremiyor. İşte bazen bu karşı taraf için çekilmez olabiliyor. Karşısındakinin umursamaz ve sıkılgan tavırları ise seven kişiyi üzebiliyor. İki farklı ruh iki farklı beden beklentiler farklı sevgi ihtiyaçları bile farklı.

Doğamızada sevgimiz vardır. Kimileri yeşili, kimileri akarsuları, kimileri ise ıssız karlı dağları sever. Önemli olan bu sevgiyi yaşatabilmektir.

Aile içi sevgi ise en güçlü en kuvvetli bağlardandır. Aile bireyleri birbirlerini karşılıksız sever ve bu sevginin bir sınırı yoktur. Hatta ne kadar çok olsa da bıktırmayan usandırmayan tek sevgi türüdür. Lakin bu sevgiyi korumak gerekir. Var olan sevgiyi tutabilmek için ailemize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeli, onların hoşlanmayacakları şeylerden uzak durmalıyız.

Sevgiyle kalın.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.