Komşuluk ilişkileri geçmişten bugüne nasıl bir değişime uğramıştır

Bu yazımızda sizlere komşuluk ilişkileri geçmişten bugüne nasıl bir değişime uğramıştır konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Komşuluk ilişkileri aslında çok önemlidir, fakat günümüzde eski değerini yitirmiştir. Eskiden birbirine gelip gitmeler misafafirlikler günümüze bakarak çok daha değerliydi.Çatkapı misafirler gelir oturup sohbet muhabbet edilir herşey sanki daha tadında olurdu.

Elektrik olmasa mum ışığında oturulur televizyon izlenmez özellikle uzak durulurdu. Şimdi bütün evlerde bir televizyon ,bilgisayar var. Komşuluk ilişkilerini yok ediyor. Kimse kimseye gitmeye gerek kalmıyor. Televizyondaki diziler, filmler ; İnternetteki oyunlar, kurulan sanal ortamdaki arkadaşlıklar insanların konuşma ve dinleme ihtiyacını karşılıyor.

Küçücük çocuklar bile akrabalık ilişkileri bakımından birbirine daha yakındı. Şimdilerde ise çocuklar değil aile büyükleri bile çok yakın akraba dışındaki büyüklerini bilmez bu da birbirlerine geliş gidiş yapılmadığından kaynaklanır.

Sonuç olarak teknolojik çağda yaşadığımız için ona ayak uydurmuş gidiyoruz.Ve bütün bunlar toplanınca insan nerde o eski günler demekten de kendini alamıyor. Değerlerimizi ,komşuluk ilişkilerimizi kuvvetlendirmeye özen göstermeli sanal ilişkiler yerine canlı canlı komşu, arkadaş , eş dost ve akrabalarımızla komşuluk ilişkilerimi artırmalıyız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.