Adaletin sağlanamadığı bir toplumda yaşayan insanlarda hangi duygular oluşabilir?


Anasayfa Forumlar Hayat Bilgisi Adaletin sağlanamadığı bir toplumda yaşayan insanlarda hangi duygular oluşabilir?

Bu konu 5 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 4 ay önce tarihinde güncellendi.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #11290

  odevbul
  Görevli

  Adaletin sağlanamadığı bir toplumdaki her bireyde birbirine benzeyen duygular ortaya çıkar. Bu toplumdaki her birey eşitliğin olmadığını düşünerek kendi adaletini sağlamaya çalışır.

  Bu durumda toplumdaki bireyler korku, endişe ve güvensizlik duygularını yaşar.

  #11637

  buse

  o toplumdakiler üzülür anlaşmazlıklar olur

  #13050

  selin

  Adaletin sağlanmadığı bir ülkede veya toplumda yaşayan insanlar her zaman ümitsiz bir halde yaşarlar. Çünkü geleceklerine dair kaygıları vardır. Bu toplumun yok olması kaçınılmazdır.

  Her birey kendi adaletini sağlamaya çalışırsa sorunlar bitmek bilmez.

  #13053

  odevbul
  Görevli

  Adaletin sağlanmadığı toplumlarda şu duygular ortaya çıkar

  1. Bu toplumda yaşayan bireyler birlik ve beraberlik duygusunu kaybederler
  2. Toplumdaki her bireyde güvensizlik problemleri görülür
  3. Bireylerde korku duygusu hakim olur
  4. Gelecekten beklentileri olamaz
  5. Her birey geleceğe dair planlar yapmadığı için çalışmaz, günlük yaşarlar
  6. Psikolojik travmalar toplumda görülür.

  #13054

  kamil

  Adaletin sağlanmadığı toplumlarda insanlar üzüntü içerisinde olurlar. Çünkü gelecekten bir beklentileri olmaz ve mutsuz kalırlar.

  Kimse birbirine güvenmez ve adaleti kendileri sağlamaya çalışır

  #13063

  Dilşad Akkuş

  Adaletin sağlanmadığı bir dünya.. öncelikle bir dünyada bir çok akıllar var sayalım.. dünya akıllar için ne ifade ediyor.yasam alanımı.. sınav yerimi..yasam alanı olarak var saysa akıllar ömür tuketene kadar kalacaklar.amacin bu olduğu inanç edilirse…dünyanın içinde başka kavram oluşturulursa.

  Inanilan inancın yok olacağına inanılır.ve kabul edilmez..şayet bağzı akıllar yasam alanının yani sıra başka amaçlar için diretmezlerse.diretirlerse dünyanın yasam alanının haricinde başka kavram ilede yaşamak zorunda kalınabilir….adalet şayet bir kavram ile sağlanmaya başlamışsa muhakkak adaleti sağlayan larda kaç kişiden oluşmuşsa bir kavramın bozulmaması için uğraşmak zorunda kalır..

  Adaletin olmadığı bir dünya demek dünyadaki bütün akılların duyguların bağımsız olarak sadece kendilerinin bireysel oluşumlarının doğruları ve yanlışları demektir..bu doğrulara vebyanlislara adalet arayan veya aramak istemeyen insan bireylerinin bireysel kararlarına bağlıdır….tamamen bire bir kişiselleştirilmiş adalet sistemi veya adalet dizlik kişinin kendi bireysel tercihleri haline bırakılırsa…dünyanın adaleti veya adaletsizliği gibi bir kavram oluşturulamaz.. kişisel bireyselleştirilmiş bir dünya ici adalet veya adaletsizlik sistemi olurki.

  .buda bir dünyanın bütününün içinde binlerce adalet kavramını binlerce adaletsizlik kavramının oluşturulduğu anlamına gelir…….bir dünya kurup dünyanın kime neye gore oluşturulması gerektiğinin çok önemi var…akıllıca tutarlı akla en uygun dünya ici tüm bireylerin kavraya bileceği kabullenecegi her olumlu adalet sistemi dünyanın içinin rahat olmasını sağlar….adaletsiz bir dünya diye bir dünya olamaz zaten…insan varlığı bir oluşum ve oluşumunda ki her olgunun bir kavrami yok bir çok kavrami var…

  dunyada sadece bir insan olsa bile dünyada ömür tüketirken bir birey bile olsa yaradılışının gereği her iki oluşumundan birini tercih edecek ve iyi kötü doğru yanlış haklı haksız kavramlarına adaleti ve adaletsizliği birinden birine koyacaktır…..adaletsiz bir dünya nın doğasından ziyade insanin kendi dünyasındaki dünyasındaki adaletsizligiyse söz konusu olan tamamen adaletten mahdum kalmış veya mahdum bırakılmış bir dünya insanına veya insanlarına insan demek için iki kere değil bin kere düşünmek gerekiyor…..

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.