Atık maddelerin vücudumuzdan uzaklaştırılmadığı zaman ne gibi sonuçlarla karşılaşırız


Anasayfa Forumlar Fen ve Teknoloji Atık maddelerin vücudumuzdan uzaklaştırılmadığı zaman ne gibi sonuçlarla karşılaşırız

Bu konu 3 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son  Necla Ecem tarafından 2 yıl 5 ay önce tarihinde güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9224

  Cansu
  Katılımcı

  Atık maddeler vücudumuzdan atılmadığı zaman ve biriktiğinde ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz? Atık maddelerin vücut dışına atılması neden önemlidir.

  #9227

  odevbul
  Görevli

  Vücudumuzdan atılması gereken bir takım ürünler vardır. Bu ürünlerin başında tuz, ürik asit ve karbondioksit gelir. Boşaltım sistemlerimiz sayesinde bu maddeleri vücut dışına atmaktayız. Ancak bunlar vücudumuzdan uzaklaştırılmadığı zaman birikirler ve zamanla zehirlenmelere neden olurlar.

  Örneğin hepimiz idrar yaparak vücudumuzdan tuz ve ürik asiti vücudumuzun dışana atarız. Atamadığımız zaman zehirleyici etkileri oluşabilir.

  #9228

  Funda
  Katılımcı

  Vücudumuzun kimyasallardan temizlenmesi ve vücut dengesinin sağlanması için atık maddelerin vücudumuzdan uzaklaştırılması gerekir. Bu sayede sağlıklı bir yaşam sürebiliriz. Aksi halde zehirlenmelere neden olabilir.

  #9272

  Necla Ecem
  Katılımcı

  Çok büyük sorun olur. Sonuçta atık maddeler zehirleyici etkiye sahiptir. Bu maddeleri boşaltım ve terleme gibi çeşitli yollarla vücut dışına atıyoruz. Eğer bu mümkün olmasa sağlıklı bir yaşam süremeyiz.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.