Ay, Güneş ve yıldız kavramlarını kullanarak kısa bir öykü


Anasayfa Forumlar Türkçe Ay, Güneş ve yıldız kavramlarını kullanarak kısa bir öykü

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10160
  Sıla
  Görevli

  Ay, güneş ve yıldız kavramlarını kullanarak kısa bir öykü yazmamızı istedi öğretmenimiz. Bende yazmış olduğumuz kısa ama sürükleyici öyküyü sizinle paylaşmak istedim.

  Uzaya Yolculuk

  Mustafa evin en küçüğüydü. Her zaman gökyüzünü merak eder yıldızları, güneşi ve ayı uzun uzun izlerdi. Bir gece Mustafa uykusunda uzaya gittiğini gördü. O bir astronot olmuştu ve yıldızların arasında uçuyordu. Birden karşısına kocaman bir gezegen çıktı. Mustafa’ya gülümseyerek merhaba ben Ay hoşgeldin dedi.

  Mustafa çok şaşırdı. Her zaman uzaktan izlediği Ay şimdi onunla konuşuyordu. Kısa bir sohbetten sonra Ay ona Güneşi görmesini söyledi. İlerleyen Mustafa o kadar parlak bir gezegen gördü ki gözlerine inanamadı. Bu tüm gezegenlerden büyük ve ihtişamlıydı.

  Mustafaya seslenen Güneş çok yaklaşma ben sıcak bir gezegenim dedi. Biraz kendisinden bahsetti ve artık uyanmalısın çünkü odanı aydınlatacağım dedi. Mustafa nasıl yani derken gözlerini açtı ve pencereye koştu. Gerçekten çok mutlu olmuştu.

  #10161
  odevbul
  Görevli

  Mükemmel bir öykü olmuş gerçekten daha iyisini ben bile yazamazdım. Ama öyküde yıldızlara da yer verseydin çok daha hoş olurdu.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)