Bilgiye ulaşmada asıl kaynak kitaplar ve kütüphanelerdir


Anasayfa Forumlar Türkçe Bilgiye ulaşmada asıl kaynak kitaplar ve kütüphanelerdir

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Ceyda tarafından 2 yıl 5 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9619

  Anonim

  kitapYapacağımız münazarada ben ve ekibim Bilgiye ulaşmada asıl kaynak kitaplar ve kütüphanelerdir sözünü savunuyoruz. Hazırladığım münazara savunmasını sizlerle paylaşmak istedim.

  Bilgi insan aklının alamayacağı ve ezberlenemez kadar büyüktür. Bu nedenle insanoğlu nesilden nesile bilgi aktarımı için kitapları kullanmıştır. Hatta ilk insanlar bilgilerini aktarmak için mağaraların içine çeşitli resimler yaparak aktarmak istemişlerdir.

  Yazının icadı ile birlikte bilgi artık kitaplarda kendine yer buldu. Edison, Newton ve bunun gibi birçok bilim adamı yazıkları kitaplar ile bizlere bilgiyi miras bırakmışlardır. Yazının buluşundan bugüne kadar bilgi içeren birçok kitap yazılmıştır.

  İşte tüm bu kitaplar kütüphaneler ile insanlık hizmetine sunulmuştur. Bu nedenle bilgiye ulaşmada kullanılması gereken asıl kaynak kitaplar ve kütüphanelerdir.

  #9624

  Ceyda
  Görevli

  Bende “Bilgiye ulaşmada kitap ve kütüphaneler önemini yitirmiştir bilgi her yerdedir” sözünü savunmak isteyenler için yazdım.

  Günümüzde bilgiye ulaşmak iletişim araçları sayesinde artık çok kolay bir hal almıştır. Cep telefonları, bilgisayarlar ve kitle iletişim araçları ile bilgi adeta elimizin altındadır.Geçmiş zamanda kitap ve kütüphanelerden elde ettiğimiz bilgiye artık bilgisayarlar aracılığı ile saniyeler içinde ulaşabiliyoruz. Bu nedenle bilgiye ulaşma kitap ve kütüphaneler artık önemini yitirdi.

  Ulaşmasını bilene bilgi her yerdedir. Önemli olan bilgiye nasıl ulaşacağımızı bilmek ve doğru kaynakları kullanmaktadır.

   

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.