Binaların sağlam yapılması niçin önemlidir?


Anasayfa Forumlar Sosyal Bilgiler Binaların sağlam yapılması niçin önemlidir?

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  elfida tarafından 4 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12965

  Ceyda
  Görevli

  Bu ülke birçok deprem geçirdi ve nice canlar kaybetti. Hayatımızın ve yaşadığımız coğrafyanın bir gerçeği de şüphesiz depremlerdir. Bu nedenle yaşadığımzı binaların sağlam olması gerekir.

  Sağlam binalara sahip olmak için devletimiz kentsel dönüşüm projeleri başlatmış ve kötü günlere şimdiden hazırlık yapılmıştır.

  Sağlam binalar bizlerin hayatta kalmasını sağlayacak en önemli unsurlardır. 1997 Gölcük depremini hatırlayanlara sorarsanız birçok binanın sağlam yapı ürünleri olmadıkları için yıkıldıklarını söyleyeceklerdir.

  Hayatta kalma şansımızı artırmak ve geleceğe sıkıca tutunmak için sağlam binalar inşa etmeliyiz. Böylece binaları uzun süre kullanabilir ve kendimizi doğal afetlere karşı koruyabiliriz.

  #12967

  Sıla
  Görevli

  Geçtiğimiz günlerde yine deprem oldu ve çok korktum. Bunun sonucunda yaşadığım binanın ne kadar sağlam olduğunu yine kendime sordum.

  Hayatta kalmamız yaşadığımız binaların sağlam olup olmadığına çok bağlı. Eskiden olan depremlerde hep sağlıksız binalar çökmüş ve çok insan ölmüş. Zaten ülkemizin her yeri deprem kuşağı. Kendimizi buna hazırlamak için sağlam binalara sahip olmalıyız.

  Aksi halde can ve mal kayıpları kaçınılmaz olacaktır.

  #13061

  elfida

  Binalar sağlam olmazsa çöker. Can ve mal kayıplarını önlemek için binaların sağlam olması gerekir. Hatırlayın eskiden yaşanan depremlerde nice canlar yok oldu. Bunun nedeni hep eski binalardır.

  Eğer binalar sağlam olsaydı bu kadar kişi ölmezdi. Çok şükür artık kentsel dönüşümler oluyor.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.