Bir konuda başarılı olmak için ne gerekir?


Anasayfa Forumlar Hayat Bilgisi Bir konuda başarılı olmak için ne gerekir?

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9982
  odevbul
  Görevli

  Herhangi bir konuda başarılı olmak için disiplinli ve özverili çalışmamız gerekir. İlk olarak hedefimizi belirlemeli ve bu hedefe ulaştığımızda neler kazanacağımızı görmeliyiz. Bizi amacımıza ulaştıracak yöntemleri belirleyerek bu doğrultuda çalışmalıyız.

  Ayrıca karşımıza çıkacak zorluklarla mücadele ederek yolumuza devam etmeliyiz. Zorluklar bizi yıldırmamalı aksine gücümüze güç katmalıdır.  Ancak bu şekilde başarılı olabiliriz.

  #9984
  odevbul
  Görevli

  Amaçlarımızı belirlemede dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu amacın bizlere neler kazandıracağıdır. Amacımıza ulaşmak için karşılaşabileceğimiz sorunların farkına varmalı buna göre hazırlıklar yapmamız gerekir.

  Amacımıza ulaşmak için hangi yöntemleri kullanmamız gerektiğini bilmek, bize yapılacak olumlu eleştirileri dikkate almak dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

  #9986
  Sıla
  Görevli

  Amacıma ulaşmak için çalıştığım sırada bazen eleştiriler alabiliyorum. Bu eleştiriler zaman zaman beni üzse bile ben onları da dikkate almaya özen gösteriyor. Çünkü benim göremediğim şeyleri başkaları görebilir. Bu sayede daha iyi bir yöntem izleyerek amacıma ulaşabilirim.

  Her zaman yapıcı eleştirilere açık olmamız gerekir. Bu sayede hedeflerimize ulaşmada en iyi çözümleri üretebiliriz.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)