Bir yere misafir olarak gittiğinizde nelere dikkat ediyorsunuz?


Anasayfa Forumlar Türkçe Bir yere misafir olarak gittiğinizde nelere dikkat ediyorsunuz?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Sıla tarafından 2 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12563 Yanıtla

  odevbul
  Görevli

  Hepimiz misafirliğe gitmişizdir. Gerek ailemizle, gerekse kendi başımıza ziyaretler yaparız. Bizlerin bu ziyaretlerde yapmış olduğumuz davranışlar çok önemlidir.

  İyi bir misafir olarak ev sahiplerine saygı göstermek ve birazda utangaç olmak gerekir. Çünkü misafirlikteyiz. Birçok istekte bulunmak yerine, yapılan ikramların keyfini çıkarmamız lazım.

  Misafir olduğumuz evde hoş görmediğimiz şeylerde olabilir. Bunları görmezden gelerek onları rencide etmemeliyiz.

  Bence iyi bir misafir olmak için edepli ve hoşgörülü olmak en önemli anahtardır.

  #12564 Yanıtla

  Sıla
  Görevli

  Misafirliğe gittiğimizde davranışlarımız çok önemlidir. Çünkü ev sahiplerinin evlerine bizi kabul etmelerine karşılık bizimde mütevazi davranmamız gerekir. Özellikle çocukların misafirliğe gittiklerinde davranışları çok önemlidir. Gürültü yaparak ve evi dağıtarak hem bizlerin hemde ev sahiplerinin huzurlarını kaçırabilirler.

  İşte bu nedenle aileler dost ve komşu ziyaretlerinde çocuklarını sıkıca uyarmalıdır. Bizlere dönecek olursak yapılan ikramları kabul etmeli, ev sahiplerini zora sokacak isteklerde bulunmamalıyız.

  Örneğin misafirliğe gittiğimiz bir evde hazırlanan yemekleri beğenmeyip ben pizza istiyorum demek çok kötü bir davranış olur. Şöyle ki ev sahibinin el emeğine ve yaptığı hazırlığa bir hakarette bulunmuş oluruz. Belki de onların o an için pizza söyleyecek durumları yoktur. Farkında olmadan onları zor duruma sokabiliriz.

  Misafirlikte karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi de çocukların bitmek bilmez istekleridir. Aileler bu konularda mutlaka çocuklarına uyarılarda bulunmalıdır.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
Yanıtla: Bir yere misafir olarak gittiğinizde nelere dikkat ediyorsunuz?
Bilgileriniz: