Buluşlar hayatımızı nasıl etkilemiştir?


Anasayfa Forumlar Fen ve Teknoloji Buluşlar hayatımızı nasıl etkilemiştir?

Bu konu 3 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Bilgi tarafından 1 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12718

  Ceyda
  Görevli

  Dünyamızda hızlıca teknolojik gelişmeler yaşanıyor. Hal böyle olunca günümüze kadar meydana gelen buluşlar ya yenileniyor, ya da yerini yepyeni bir buluş alıyor. Teknolojinin sağlamış olduğu kolaylıklar var olan mevcut buluşların yenilenmesini sağlıyor.

  Geçmişte yaşayan insanların da birçok sorunu vardı. Tıpkı bizler gibi imkansız gördükleri olaylar mevcuttu. Onlar için imkansız olan bugün bizim için çok kolay bir hal aldı. Örneğin röntgen cihazını ele alalım. Bu cihaz eskiden yaşayan insanlar için bir mucize olabilirdi. Artık teknoloji sayesinde buluşlarımız artıyor.

  Günümüzde buluşlar insan hayatını kolaylaştıran ve daha yaşanabilir bir dünya yapan icatlardır. Öyle ki artık evimize girdiğimiz zaman ışıklar kendiliğinden yanabiliyor veya bizler işteyken kombiler otomatik olarak kendiliğinden çalışıyor.

  Buluşların insan hayatına olan katkılarını ve etkilerini bu gibi örneklerle dilediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.

  #13430

  Sudem Dikici

  Buluşlar hayatımızı, kolaylaştıracak, iş verimini çoğaitarak ve eglenerek etkilemiştir. Örneğim:cep telefonu, radyo, tekerlek, çivi, pusula, matbaa, ampul vb. şeylerdir.
  Not:ben bunu yazdım ve 100 aldım

  #13470

  Bilgi

  Bir şeyin daha farklı yeni bir hale gelmesi anlamına geliyor. Eskiçağlarda insanlar sırayla buluşları bulmaya başladılar ilk önce bir şeyleri yuvarlayarak taşımaya sonra ata arabalarını sonra bisikleti sonra motosikleti ve arabayı buldular

  #13459

  Asmin

  Buluslar hayatımızı nasıl etkilemiştir

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.