bulut göl gölge gök kelimelerini kullanarak bir masal yazınız


Anasayfa Forumlar Türkçe bulut göl gölge gök kelimelerini kullanarak bir masal yazınız

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Sıla tarafından 3 yıl 1 ay önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8876

  Sıla
  Görevli

  Benim Dünyam

  Öyle güzel ve neşeli bir dünya varmış ki burada insanlar mutluluk içinde neşe dolu bir hayat sürüyorlarmış. Ancak burada yaşayan küçük bir kız nedense hiç mutlu olamıyormuş. Çevresindeki insanlar onu mutlu etmek için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar fakat bir türlü mutlu edemiyorlarmış.

  Küçük kız gökyüzündeki bulutları her zaman merak ediyor onlarla yolculuk etmek istiyormuş. Günlerden bir gün sabah kalktığında evlerinin bahçesindeki göl üzerine bir bulut inivermiş. Bulut sanki küçük kıza gülümsüyor gibi bakıyormuş.

  Heyecanla dışarıya fırlayan küçük kız korkarak -Merhaba demiş. Bulut ise ona gülümseyerek -Merhaba küçük kız seni gezdirmek için geldim demiş.masal
  Küçük kız bu duruma çok sevinmiş ve atlamış bulutun sırtına. Gökteki bulutların yanına doğru yolculuk etmişler. Gökyüzünde bulutlar üzerinde gezmek onu oldukça mutlu etmiş. Üzerinden geçtikleri herşeyin karanlık gibi gözükmesine oldukça şaşırmış ve bilge buluta sormuş.

  Bilge bulutta buna gölge denir. Güneş ışığı ile yerdeki cisim arasına biz girdiğimiz için o biraz karanlık gözüküyor. Korkmana gerek yok demiş. Bulut onu diğer bulutlar arasında gökyüzünden dünyayı izleterek gezdirmiş.

  Bu keyifli yolculuk ise küçük kızı çok mutlu etmiş. Bundan sonra gökyüzüne baktıkça hep gülümsemiş.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.