Çiftçi olsaydınız ne yetiştirmek isterdiniz? Neden?


Anasayfa Forumlar Sosyal Bilgiler Çiftçi olsaydınız ne yetiştirmek isterdiniz? Neden?

Bu konu 6 yanıt ve 5 izleyen içeriyor ve en son  olmaz tarafından 1 yıl önce tarihinde güncellendi.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Yazar
  Yazılar
 • #11440

  Ceyda
  Görevli

  Hayatımda çiftçi olmayı hiç düşünmedim ancak ürün yetiştirmek çok keyifli olurdu. Bir çiftçi olsam yetiştireceğim ürün kesinlikle nar olurdu. Çünkü nar en sevdiğim meyvelerden birisidir.

  Bir tane nar aldığımızda içinde yüzlerce tanesi olduğunu görüyoruz. Onun sağlığımız için faydalarını saymaya bile gerek yok. Nar ağaçlarını sulayarak ve gübre vererek en kaliteli ve iyi ürünü elde ederdim.

  İhtiyacım kadarını satar bir çoğunu da kurumlara bağışlardım. Böylece ekonomik durumu olmayan kişilerin bu meyveden faydalanmasını sağlardım.

  #11441

  Sıla
  Görevli

  Benden çiftçi olabileceğini düşünmüyorum ama ben bir çiftçi olsaydım kesinlikle şeftali yetiştirirdim. Çünkü şeftaliyi çok seviyorum. İster taze taze yiyin, isterseniz komposto yaparak kış aylarında tüketin. Onun mis kokusuna bayılıyorum.

  #11443

  Funda
  Katılımcı

  Çiftçi olmak gerçekten çok zor. Tüm işlerinize emek katmanız gerekiyor. Ama ben çiftçi olarak maliyeti düşük, kar oranı yüksek ürünler yetiştirmeyi tercih ederdim. Pek bilgim yok ama sebze yetiştirmek benim ilk deneyeceğim şey olurdu.

  #11446

  odevbul
  Görevli

  İnsanın çiftçi olası geliyor birden. Üretmek ve yetiştirmek gibisi yok. Düşünsenize küçük bir fideden yüzlerce meyve topluyorsunuz. Ama ben yine de çocuklarım ve kendim için çilek yetiştirmeyi tercih ederdim. Çünkü onlar çileğe bayılıyor 🙂

  #11996

  Melisa

  Ben bir çiftçi olsaydım daha çok çiçek yetiştirmek isterdim çünkü çiçekler bana huzur veriyor
  BU KADAR …

  #12132

  mert

  ben şeftali yetiştirirdim. Çünkü hem şeftali en sevdiğim meyve hemde şeftaliyi doğal ve taptaze yemek gerçekten güzel olur.

  #12160

  olmaz

  Ben çiftçi olsaydım meyve sebze yetiştirirdim .
  Çünkü insalar meyve ve sebzeyi bol tüketiyor ,hem seviyor hem de yararlı.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.