Davul, niçin kültürümüzün vazgeçilmez bir parçasıdır?


Anasayfa Forumlar Sosyal Bilgiler Davul, niçin kültürümüzün vazgeçilmez bir parçasıdır?

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10626
  Ceyda
  Görevli

  Anadolu’da davul artık bir kültürel değer halini almıştır. Çünkü birçok organizasyonda davullara yer verilmektedir. Herhangi bir evlenmede, asker uğurlamada ya da yağlı güreşlerde insanları coşturmak ve neşe katmak için davula yer verilir.

  Geçmişte insanlar davulu duyuru ve bildiri amaçlıda kullandığı için tarihi oldukça eskiye dayanır. Geçmişten günümüze kadar ramazan sahurlarında maniler söyleyen ve davul çalan kimseler kültürümüzde yer almıştır.

  #10627
  Cansu
  Katılımcı

  Davul bizleri kültüründe önemli bir yere sahip müzik aletidir. Mutlu ve neşeli günlerimizde çevremizdekilere bunu göstermek için davuldan yararlanırız. Düğünlerde ve bayramlarda sıkça davulu görmekteyiz.

  Ayrıca ramazanda sahura kalmak için davulcular bize yardım eder. Gördüğün gibi her yerde davulu görmek mümkündür. Bu nedenle davul kültürümüzün ayrılmaz bir parçasıdır.

  #10629
  Sıla
  Görevli

  Davulun olmadığı düğün, asker eğlencesi, güreş ya da ramazan olmaz. Çünkü ona insanlar alışmışlardır ve kültürümüze ait bir parça yapmışlardır. Ayrıca davul düğünlere farklı bir hava katıyor.

  #10641
  odevbul
  Görevli

  Davul çalar gümbür gümbür, insanları coşturur. Toplumumuzda her zaman ve her yer de mutlu olduğumuz günlerde davulu görebiliriz. Çünkü davul eğlencelerimizi sembolize eder. Ayrıca ramazan davulu gibi kültür parçamız vardır.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)