Denizlerin kirlenmesi canlıları nasıl etkiler?


Anasayfa Forumlar Fen ve Teknoloji Denizlerin kirlenmesi canlıları nasıl etkiler?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 2 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12509 Yanıtla

  odevbul
  Görevli

  Dünyamızın büyük bir bölümü denizlerden oluşur ve içerisinde binlerce canlı türü yaşar. Denizlerin kirlenmesi demek bu canlıların hayatlarının tehlikeye girmesi demektir.

  Denizlerin içinde balıklar, yosunlar, deniz anaları, kabuklu böcek türleri gibi birçok canlı yaşıyor. Sadece besin olarak tükettiğimiz birçok balık türü bulunmaktadır. Ayrıca denizlerdeki algler ve mantarlardan günümüzde antibiyotik elde ediliyor.

  Kirlenme demek insanlık için büyük bir tehdit oluşturur. Çünkü farkında olmasak bile birçok ürünü denizlerden elde ediyoruz.

  Sofralarımızda yer alan tuzlar bile denizlerden elde ediliyor. Ama ne yazık ki insanlar kendi kaynaklarını denizleri kirleterek yok ediyorlar.

  #12510 Yanıtla

  Burcu
  Katılımcı

  Denizler bizim için önemli bir kaynaktır. Sadece orada yaşayan canlılar değil bizler içinde büyük bir kayıp olur. Denizleri kirleten biz insanlarız. Dediğin gibi bugün kullandığımız antibiyotiklerin %90’ı amazon ormanları ve denizlerdeki resiflerden elde ediliyor.

  Denizlerimizi kirleterek elde ettiğimiz ürünleri ve sağlığımızı tehlikeye atıyoruz. Ayrıca içinde yaşayan türlerin yaşam alanlarını yok ediyoruz. Son yüzyılda dünyamız çok değişti ve denizler en çok etkilenen alanlar oldu.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
Yanıtla: Denizlerin kirlenmesi canlıları nasıl etkiler?
Bilgileriniz: