dostlarımızın yanlış davranışlarında tavrımız ne olur?


Anasayfa Forumlar Hayat Bilgisi dostlarımızın yanlış davranışlarında tavrımız ne olur?

Bu konu 2 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Ceyda tarafından 2 yıl 2 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10463

  Sıla
  Görevli

  Bazen dostlarımızda yanlış davranışlarda bulunabilir. Önemli olan bu tür davranışlar karşısında bizlerin nasıl bir tepki verdiği ve onlara nasıl davrandığımızdır. Şimdi örneklerle nasıl bir tavır sergilememiz gerektiğini görelim.

  Örneğin arkadaşımız Fırat elindeki meyve suyunu bitirdiğinde yere çöp olarak attığında bizim ona uyarıda bulunmamız gerekir. Doğrusunun çöp kutusuna atılması gerektiğini belirtmeliyiz. Çünkü temiz bir çevrede yaşamak onun kadar bizim de hakkımızdır.

  Başka bir örnek vermek gerekirse haksızlığa karşı gelmeliyiz. Dostlarımız bazen yanlı davranışlarda bulunabilir. Ancak biz onları doğrunun yanında olmaya davet etmeli, gerçeklerden yana olmalıyız.

  #10464

  odevbul
  Görevli

  Doğru olmayan davranışlar karşısında dostumuz bile olsa tavrımızı koymamız gerekir. Çünkü iyi bir insan olmak bunu gerektirir. Arkadaşlarımızı doğrunun ne olduğunu göstermeli ve bu şekilde davranmasını sağlamamız gerekir. Haksızlıklar karşısında dimdik ayakta durmalı ve tavrımızı koymalıyız.

  #10466

  Ceyda
  Görevli

  Doğru olmayan davranışlarda arkadaşlarımıza genelde trip atarız. Onlara kırıldığımızı ve üzüldüğümüzü belirtiriz. Bu şekilde davranarak onlara hatalarının anlaması için bir şans veririz.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.