Emniyet kemeri, sürücü, çocuk, taşıt, okul servisi, yolculuk ve güvenlik kelime ve kelime gruplarını kullanarak bir öykü


Anasayfa Forumlar Trafik Güvenliği Emniyet kemeri, sürücü, çocuk, taşıt, okul servisi, yolculuk ve güvenlik kelime ve kelime gruplarını kullanarak bir öykü

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 2 yıl 3 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10391

  Ceyda
  Görevli

  Emniyet kemeri, sürücü, çocuk, taşıt, okul servisi, yolculuk ve güvenlik kelime ve kelime gruplarını kullanarak bir öykü yazalım.

  Emin Ellerde

  Mustafa okul servisi ile her zamanki gibi okula gitmek için evinin önünde bekliyordu. Servisi karşıdan gelerek onu aldı. İlk olarak şoför çocuklar herkes yerine oturdu diye seslendi. Mustafa emniyet kemerinin önemini bildiği için hemen taktı.

  Çünkü öğretmeni ona güvenli bir yolculuğun emniyet kemeri takmakla mümkün olacağını öğretmişti. Okul servisi sürücüsü aracını okulun önüne yanaştırarak haydi çocuklar bugünde güvenli bir yolculuk sonrası okula geldik. Şimdi yavaşça ve sırayla dersinize gidin dedi.

  Okula girdiklerinde ilk dersleri Trafikti. Öğretmeni okula nasıl geldiklerini anlatmalarını istedi. Aralarından yalnızca Mustafa emniyet kemeri taktığını söyledi. Daha sonra öğretmeni onu tahtaya kaldırarak sınıftan alkışlanmasını istedi. Mustafa çok mutlu olmuştu. Öğretmenide onun bu örnek davranışını hepsine bir kez daha anlattı ve onu güzel bir kalemle ödüllendirdi.

  Daha sonraki yolculuklarda tüm çocuklar emniyet kemerlerini takmaya özen gösterdiler.

  #10392

  odevbul
  Görevli

  Harika bir öykü olmuş gerçekten tebrik ederim. Emniyet kemerinin güvenli bir yolculuk için önemini Mustafa’yı öykü kahramanı yaparak güzel bir şekilde anlatmışsın.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.