Günümüz insanları daha mutludur


Anasayfa Forumlar Türkçe Günümüz insanları daha mutludur

Bu konu 1 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 2 yıl 4 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9726

  odevbul
  Görevli

  Günümüz insanları daha mutludur çünkü bugün eski insanlardan çok daha fazla şeye sahibiz. İnsanlar artık daha rahat ve konforlu bir yaşam sürüyorlar. Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımız giderek daha kolay bir hale geliyor. Evlerimiz artık daha güzel ve korunaklı.

  Sahip olduğumuz teknoloji sayesinde insanlar üzerindeki yük her geçen gün biraz daha azalıyor. Gelişen ulaşım ile dünyanın her yerine gitmek çok kolay. Artık bizler telefonlarımız ile görüntülü ve sesli olarak konuşabiliyoruz. Mutlu olmamız için birçok sebebimiz var.

  Bu nedenle günümüz insanları çok daha mutludur.

  #9729

  odevbul
  Görevli

  Geçmişte yaşayan insanlar bizlerden çok daha mutluydular. Belki hayatları bizlerden çok daha zordu ama mutluydular işte. Hayatları doğa ve vahşi yaşamla mücadele ile geçse bile sahip olduklarının kıymetini iyi biliyorlardı. Bugün bir çok kişi aile kavramının değerini bilmiyor.

  Eski insanlar aile değerinin kıymetini biliyorlardı. İnsanlar birbirlerine daha yakın ve sosyaldi. Bugün ise bizler sahip olduklarımız ile her geçen gün birbirimizden uzaklaşıyoruz. İletişim için araya teknolojiyi sokuyoruz. Oysa eski insanlar böylemi yapıyordu?

  İnsanlar birbirlerine saygı duyuyor birlikte vakit geçiriyorlardı. Belki de bu nedenle eskiden bu kadar hastalık sıkıntı yoktu.

  Şüphesiz geçmişteki insanlar çok daha mutluydu.

  #13377

  devrim

  günümüz insanları daha mutludur . çünkü eskiden cahiliye dönemi vardı yeni doğan kızları diri diri gömen bir dönemde ne kadar mutlu olunabilirki .

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.