Hasta olmamak için nelere dikkat etmelisiniz


Anasayfa Forumlar Hayat Bilgisi Hasta olmamak için nelere dikkat etmelisiniz

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Sıla tarafından 4 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12679

  Sıla
  Görevli

  Güzel bir yaşamın sırlarından birisi de sağlıklı yaşamdır. İnsan hasta olduğu zaman kendini çok kötü hisseder ve mutlu olamaz. Kaliteli ve güzel bir hayat için hasta olmamak gerekir. Bunu yapmak için ise sağlıklı beslenmek ve spor yapmak gerekir.

  Yediğimiz besinlerin vücudumuz için yararlı olup olmadığına dikkat etmeli ve dengeli beslenmeliyiz. Yemekleri seçmek yerine her türlü gıdayı vücudumuza almamız gerekir. Bazı çocuklar annelerinin yaptıkları yemekleri beğenmeyip her gün aynı yemeği yemek isterler. Bu sağlıklı beslenme konusunda büyük bir engel olarak karşımıza çıkar.

  Sağlıklı yaşam

  Spor ise sağlıklı yaşamın bir anahtarıdır. Öyle ki spor yaptığımız sürece vücudumuz dirençli olur ve kendini mikroplara karşı korur. Bu nedenle spor yapmaya özen göstermeli, düzenli olarak yapmalıyız.

  Hasta olmamak için yapılması gereken birşeyde sık sık kişisel temizliğimizi yapmak ve bedenimizi temiz tutmaktır. Gün içinde ellerimizi yıkamak, besinleri temiz ve yıkandıktan sonra tüketmek gerekir. Kişisel temizliğine dikkat etmeyen bireyler hasta olma riskiyle karşı karşıyadır.

  Bir diğer unsur ise sağlıklı olmak için temiz ortamlarda bulunmamız gerekir. Evimizi temiz tutmak bu nedenle önemlidir. Şöyle de düşünülebilir. Çöplükte yaşayan bir birey ile temiz bir ortamda yaşayan kişi arasında dağlar kadar fark vardır.

  Hasta olmamak için bu söylediklerimi uygularsak daha güzel bir hayat yaşayabiliriz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.