İnsanların herhangi bir konuda bakış açıları neden farklı olabilir?


Anasayfa Forumlar Hayat Bilgisi İnsanların herhangi bir konuda bakış açıları neden farklı olabilir?

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9833
  odevbul
  Görevli

  Düşünme yeteneği insanlara özgü bir harekettir. Bu nedenle herkes bir konu hakkında farklı düşünceler beyan edebilir. Olaylara bakış açıları farklı olmasının nedeni de budur. Hepimizin zevkleri ve istekleri farklıdır. Bu farklılıklar yaşadığımız topluma zenginlik katar.

  Ayrıca olaylar karşısında ürettiğimiz çözüm önerileri birden fazla olur ve bu farklılıklar bizlere yarar sağlar.

  #9835
  Burcu
  Katılımcı

  İnsanların herhangi bir konuda bakış açıları neden farklı olabilir? Bu farklılıklar insanların ilişkilerini etkilemeli midir? Neden?

  İnsanların herhangi bir konuda farklı bakış açıları ile farklı düşünceler üretmesi gayet normaldir. Bu farklılıklar sayesinde sorunlara birçok çözüm üretiriz ve en akılcı çözümü kullanırız.

  Farklı bakış açılarına sahip olmamız bizlerin ilişkilerini etkilemez. Doğrusu da budur. Bir arada yaşayan insan farklı düşünceler sayesinde kendisi için en yararlı sonuçları ortaya çıkarır. Örneğin bir hastalık için hepimiz aynı düşünmüş olsaydık sadece tek bir tedavi yöntemi ortaya çıkardı.

  Belki de bu tedavi yeterli olmazdı. Farklı bakış açıları sayesinde en etkili çözümler üretilmektedir. Bu nedenle başkalarının görüşlerine değer vermeli onların kıymetini bilmeliyiz.

  Farklı Düşünebiliriz Etkinlikleri

  #9844
  odevbul
  Görevli

  Bazen en yakın arkadaşlar bile aynı konuda farklı düşünebilirler. Böyle durumlara hayatımızda sıklıkla rastlayabiliriz. Mesela alış verişe çıkan iki genç birbirlerinden fikir almak isterler. Biri beğendiği kazağı diğerine sorduğunda o kendisinin bu kazağı beğenmediğini söyleyebilir.

  Yada ortak bir proje ödevi yapan iki öğrenci boyama sırasına geldiğinde farklı renkleri kullanmak isteyebilir. Bu durumda ortak bir karar alarak en güzel renkleri kullanırlar ve en iyi ödevi yaparlar.

  Aynı konu hakkında farklı düşünceler ortaya koymak bizlere daha iyi çözümler üretmek için imkan sağlar.

  #11915
  Asunur
  Ziyaretçi

  Çünkü düşünme yeneği insanları özgü bir harakettir

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)