İnsanlığa hizmet etmiş kişileri tanımanın ve onları örnek almanın yararı neler olabilir?


Anasayfa Forumlar Hayat Bilgisi İnsanlığa hizmet etmiş kişileri tanımanın ve onları örnek almanın yararı neler olabilir?

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9737
  odevbul
  Görevli

  İnsanlığa hizmet etmiş kişileri tanımak ve onların hayatlarını inceleyerek örnek almak bize birçok yarar sağlar. Örneğin Thomas Edison’un hayatını incelediğimizde onun bir çok çalışmasında başarısız olduğunu ve çalışmalarında asla yılmadığını görürüz.

  Onun hayatında gördüğümüz bu zorluklar karşısında yılmamak bizlerinde hayatımızda kılavuz olmalıdır. Zorlukları yenmek için mücadele etmek ve en iyiyi yapmak hedefimiz olmalıdır.

  Edison küçük yaştayken algılama sorunu olduğu gerekçesiyle okula başladıktan 4 ay sonra okuldan atılmıştır. Ancak bir sene sonra yeniden okula başlamış ve başarılı bir bilim adamı olarak bizlere ampulü hediye etmiştir. Buda demek oluyor ki insanlar sonradan büyük işlere imza atabilirler.

  #9739
  odevbul
  Görevli

  Bilim alanında insanlığa hizmet etmiş kişilere örnek olarak Thomas Edison verilebilir. Kendisi ampulü icat ederek bizlere en büyük buluşlardan birini armağan etmiştir.

  Sanat alanında insanlığa hizmet etmiş kişi olarak ise Mimar Sinan verilebilir. Çünkü yapmış olduğu birçok eser onun hala en büyük mimarlardan biri olduğunu gösterir. Çok güzel ve bugünlere gelen camiler, medreseler yapmıştır.

  Spor alanında insanlığa hizmet etmiş kişi olarak ise Naim Süleymanoğlu gösterilebilir. Kendisi birçok kez halterde dünya şampiyonu olarak herkese kendini kanıtlamıştır.

  Ayrıca bu etkinliğin tüm cevaplarına Sporcular, Mucitler, Sanatçılar ulaşabilirsiniz.

  #11657
  hayır,
  Ziyaretçi

  araştırıcam ödevim var insanlığa yardım eden kişeleri araştırıcam

  #11730
  Gizem Nur Özcan
  Ziyaretçi

  İnsanlığa hizmet etmiş kişileri tanımak ve onların hayatlarını inceleyerek
  örnek almak bize birçok yarar sağlar.Örneğin Thomas Edison’un hayatını incelediğimizde onun bir çok çalışmasında başarısız olduğunu ve çalışmalarında asla yılmadığını görürüz. Onun hayatındagördüğümüz bu zorluklar karşısında yılmamak bizlerinde hayatımızda kılavuz olmalıdır.
  Zorlukları yenmek için mücadele etmek ve en iyiyi yapmak hedefimiz
  olmalıdır.Edison küçük yaştayken algılama sorunu olduğu gerekçesiyle
  okula başladıktan 4 ay sonra okuldan atılmıştır.Ancak bir süre sonra
  yeniden okula başlamış ve başarılı bir bilim adamı olarak bizlere
  ampülü hediye etmiştir.Bu da demek oluyor ki insanlar sonradan büyük işlere imza atabilirler.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)