komşu komşunun külüne muhtaçtır masal


Anasayfa Forumlar Türkçe komşu komşunun külüne muhtaçtır masal

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9707
  odevbul
  Görevli

  Komşu komşunun külüne muhtaçtır atasözüyle ilgili öykü / masal yazımızı mutlaka okumalısınız.

  Bir zamanlar şirin bir kasaba varmış. Bu küçük yerleşim yerinde insanlar birbirlerine yardım eder ve mutlu olarak yaşarlarmış. Bu yardımlaşma o kadar iyiymiş ki insanlar her ihtiyaçlarını komşularından isteyebilirmiş. Günlerden bir gün şirin küçük kız bahçelerindeki çiçeklerin solmasına çok üzülmüş.

  Annesi onun bu üzgün halini merak ederek sormuş. Güzel kızım nedir seni bu kadar üzen? Kızda gözleri dolarak diktiğimiz çiçekler solmuş anne demiş. Annesi de çiçekleri görünce onların gübreye ihtiyacı olduğunu fark etmiş. Küçük kıza komşuları Ayşe teyzeye giderek kül istemisini söylemiş.

  Küçük kız buna anlam veremese de kül istemeye gitmiş. Külü alarak eve dönmüş. Annesi bu çiçeklere külü dökerek sulamış. Kız merakla olanları izlemiş.

  Ertesi gün çiçeklerini gördüğünde çok şaşırmış. Çünkü bütün çiçekler canlanmış ve pırıl pırıl parlamış. Annesine koşarak anne çiçeklerim iyileşti demiş. Annesi ise durumu şöyle açıklamış;

  Bak güzel kızım çiçeklerin gübreye ihtiyacı vardı ve bizde onu verdik. Ama gördüğün gibi külümüz olmadığı için bunu başkasından istedik. Gördün mü komşu komşunun külüne muhtaç olabiliyor demek ki demiş.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)