Konusu coğrafi unsurlar olan hikaye


Anasayfa Forumlar Coğrafya Konusu coğrafi unsurlar olan hikaye

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9765
  Sıla
  Görevli

  Konusu dağlar, nehirler, ormanlar, denizler, seller, depremler gibi coğrafi unsurlar olan hikaye

  Bir Dünya Depremi

  Yer kürenin üzerinde yaşayan binlerce canlı hayatını dağların sağladığı oksijen ile sürdürüyordu. Nehirlerden akan tatlı sular ile su ihtiyacını karşılayan insan ormanlardan ise çeşitli ürünler elde ediyordu. Fakat farkında olmadığı bir nokta vardı ki o da dünyasını yok ettiğiydi.

  Hızla büyüyen ve gelişen dünya sanayileşme ile denizlerini kirletiyor, ormanlarını yok ediyordu. Yıllar sonra başına gelecek kıyameti bir nevi hazırlıyordu. Meydana gelen iklim değişikliği nedeniyle artık sık sık sel ve deprem gibi afetler yaşanmaktaydı.

  Neyse ki dünyayı bu duruma karşı uyandıran bir kuruluş ortaya çıktı. Bu kuruluşun adı Greenpeace’ti. Dünyamızı korumak ve güzelleştirmek adına birçok faaliyette bulundular. Ve insanlığı yok olan değerler konusunda bilinçlendirdiler.

  Biraz söyleşi gibi oldu ama idare eder bence.

  #9770
  odevbul
  Görevli

  Eskiden yaşayan küçük bir kız varmış. Bu kız dünyaya öyle düşkünmüş ki hiçbir canlıyı incitmezmiş. Yeşili koruyan ve seven bu küçük insanların dünyasını kirletmesini asla kabullenmemiş. Dağların yemyeşil büyüsü, nehirlerin ve denizlerin maviliği onu çok etkilerdi.

  Küçük kız kirletilen dünyanın sonunun geleceğini düşünmüş. Yok olmasın diye elinden gelen her mücadelede bulunmuş. Çevresindekileri uyarsa da bu asla yeterli olmamış. Oda sesini daha çok kişiye ulaştırmak için ÇEVKO’ya katılmış.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)