Milli bayramlarımızı niçin coşkuyla kutlarız?


Anasayfa Forumlar Sosyal Bilgiler Milli bayramlarımızı niçin coşkuyla kutlarız?

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
  • #10120
    Burcu
    Katılımcı

    Milli bayramlar geçmişte yaşanmış önemli olayların hatırlanması ve gelecek nesillere aktarılması için kutlanır. Milli bayramları coşkuyla kutlarız çünkü bu bayramlar bizim zamanında kazanmış olduğumuz milli mücadelemizi temsil ederler.

    Her milli bayramın tarihte yeri ve önemi oldukça büyüktür. Örneğin 30 Ağustos Zafer Bayramını Kurtuluş mücadelesinin son savaşı ve zaferle sonuçlanması nedeniyle kutlarız.

    #10121
    odevbul
    Görevli

    Milli bayramlarımızı coşkuyla kutlamamızın nedeni tarihte bu zaferlerin kutlandığı günlerde ülkemiz ve milletimiz adına önemli gelişmelerin meydana gelmesidir. Örneğin 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramını kutlarız. Bu bayramın asıl nedeni 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilan edilmesidir.

    Bugün 29 Ekim’in anlam ve önemini anlamak, gelecek nesillere önemini anlatmak için milli bayramlarımızı coşkuyla kutlarız.

    #10827
    Sıla
    Görevli

    Bu bayramlar bizlerin bir arada olması, birlik ve bütünlüğümüzü sağlaması adına önemlidir. Her milli bayramın bir anlam ve önemi vardır. Bugünlerin değerini şimdiki insanlara anlatmak ve gelecek nesillere aktarmak için milli bayramları kutlarız.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)