Mucit kime denir?


Anasayfa Forumlar Türkçe Mucit kime denir?

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Ceyda tarafından 1 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12468 Yanıtla

  odevbul
  Görevli

  Bugün hayatımızı kolaylaştıran birçok araç ve gereç mucitler tarafından yapılmıştır. Mucit insanlık için faydalı olan ve hayatımızı kolaylaştıran buluşlar yapan kişiye denir.

  Aklınıza hemen Thomas Edison gelebilir. Bulduğu ampül sayesinde insanlığa önemli katkı sağladı. Televizyonun, telefonun icadı gibi olaylar bizlerin hayatını kolaylaştırır.

  Bu nedenle mucitlere çok şey borçluyuz.

  #12469 Yanıtla

  Ferit

  Mucitler insanlar için daha önce keşfedilmemiş bir şeyin insan iradesiyle meydana gelmesi olayıdır. İcatların çoğu daha önce var olan teknolojilerin yeni ve benzersiz biçimde bir araya getirilmesinin sonucudur. Hayatımızın her alanında bugün için sıradan fakat geçmişteki insanlar için sıradışı icatlar yer alır.

  Geçmişte yaşayan insanlar için el feneri imkansız birşey olabilirdi. Düşünsenize ilk çağdaki insanlar ateşi keşfetmeden el fenerini görüyor 😀

  #12747 Yanıtla

  Ceyda
  Görevli

  Bizler için faydalı ve yararlı buluşlar yapan kişilere mucit denir. Mucitler yaptıkları buluşlar ile insanların hayatlarını kolaylaştırıp, onların hizmetine sunar. Bugün kullandığımız birçok ürün mucitler sayesinde geliştirilmiştir.

  Öyle ki televizyon, bilgisayar gibi birçok şeyin temelini Alexander Graham Bell ortaya atmıştır. Ondan sonraki bilim adamları onun bulduğu teknolojiyi geliştirip bugünkü ürünleri ürettiler.

  Kısacası mucit keşfeden demektir.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
Yanıtla: Mucit kime denir?
Bilgileriniz: