Para harcamak için belirlediğiniz amaçlarınız nelerdir?


Anasayfa Forumlar Hayat Bilgisi Para harcamak için belirlediğiniz amaçlarınız nelerdir?

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10506
  Anonim
  Pasif

  Paramı harcamak için belirlediğim amaçların başında tabi ki öncelikli ihtiyaçlarım gelir. İhtiyaçlarımızı karşılamak için para ile satın alırız. Örneğin ben bir öğrenciyim ve kalem, defter, silgi gibi eşyalara sıklıkla ihtiyacım olur. Bunların yanında okul kıyafetlerine ihtiyaç duymaktayım.

  Paramı harcayacağım zaman bu ihtiyaçlarımı gidermeye özen gösteririm. Daha sonra herhangi bir özencim varsa onu alabilirim.

  #10507
  odevbul
  Görevli

  2. Sınıflar için Hayat Bilgisi dersinde böyle bir soru vardı. Para harcamak için belirlediğiniz amaçlarınız nelerdir? yazınız şeklinde. Öncelikle para harcamak için ihtiyaçlarımızı belirlemeli ve bu doğrultuda harcama yapmaya özen göstermeliyiz. Daha sonra kişisel istek ve özençlerimize harcama yapabiliriz.

  #10508
  Cansu
  Katılımcı

  Para harcamayı bilmek her yiğidin harcı değildir. İhtiyaçlarımız doğrultusunda kenara biraz para ayırarak harcama yapmaya özen göstermeliyiz. İlk olarak bize lazım olan araç ve gereçleri almalı daha sonra bizi mutlu edecek şeyleri almalıyız.

  Para harcamadaki amacımız bizi hedeflerimize götürecek şeylerde yardımcı olacak şeyleri almak olmalıdır.

  #10509
  Ceyda
  Görevli

  Hepimiz ailemizden bir takım harçlıklar alıyoruz. Önemli olan bu paraları nasıl ve nerede harcadığımızdır. Bizler para harcarken tutumlu olmalı ve ihtiyaçlarımızı öncelik bilerek harcama yapmamız gerekir.

  Her zaman bir kenara para ayırmalı, ani ihtiyaçlarımız için saklamalıyız. Daha sonra kalan parayla kendimize hediyeler alabiliriz.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)