Sadece sevdiğimiz yiyecekleri yememiz doğru mudur?


Anasayfa Forumlar Hayat Bilgisi Sadece sevdiğimiz yiyecekleri yememiz doğru mudur?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 2 yıl önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10882

  Sıla
  Görevli

  Bazı yemekleri diğerlerinden daha fazla sevdiğimiz doğrudur. Örneğin ben balık ve patates kızartmasını her yemekten çok severim. Ancak hayatımı bu yiyeceklerle sürdürmem mümkün değildir. Bir çoğumuzun sevdiği yemek sayısı bir elin beş parmağını geçmez.

  Ancak annelerimizin sadece bu sevdiğimiz yemekleri her zaman yapma şansı olmadığı gibi, bizimde sürekli bu yiyecekleri tüketmemiz doğru olmaz. Çünkü her yemeğin kendine has bir tadı olduğu gibi içinde bulundurduğu besin değerleri de farklıdır.

  Çeşitli yemek türlerini yiyerek sağlıklı bir bünyeye sahip oluruz. Yediğimiz her şeyden farklı vitamin ve mineraller alırız. Bu nedenle çeşitli yemekler yememiz gerekir.

  #10883

  odevbul
  Görevli

  Annelerimiz elinden geldiğince her gün azar azar farklı türlerde yemek pişirmeye özen gösterirler. Bunun nedeni her yemekte farklı besinlerin ve gıdaların yer almasıdır. Çünkü ne kadar çeşitli yemek yersek o kadar güzel besleniriz.

  Mesela mantar yemeğinde bulunan besinler başka hiç bir yemekte bulunmaz. Balık yediğimiz zaman Omega-3 alırız. Balık haricinde herhangi bir besinde bulunmaz. Bu nedenle sevdiğimiz yemekleri sürekli yememiz bizi sağlığımızdan edebilir.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.