Sağlık personeli ya da ilk yardım eğitimi almış kişilerin dışında hiç kimsenin ilk yardım uygulaması yapmaması gerekir kuralının nedeni


Anasayfa Forumlar Trafik Güvenliği Sağlık personeli ya da ilk yardım eğitimi almış kişilerin dışında hiç kimsenin ilk yardım uygulaması yapmaması gerekir kuralının nedeni

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Ceyda tarafından 2 yıl 2 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10597

  Sıla
  Görevli

  İlk yardım uygulamalarında; “Sağlık personeli ya da ilk yardım eğitimi almış kişilerin dışında hiç kimsenin ilk yardım uygulaması yapmaması gerekir” kuralının nedenleri neler olabilir?

  İlk yardım hayat kurtarabilecek en önemli anlardan biridir. Ancak etkili bir müdahale yapılması için bu konuda bilgisi olan ve eğitimli sağlık personelleri tarafından ilk yardım uygulanmalıdır. Bunun sebebi ise yanlış bir müdahale ile kişilerin durumu çok daha kötü bir hal alabilir.

  Örneğin kalbi durmamış birine bilmeyen bir kişi kalp masajı yaparak kalbinin durmasına neden olabilir. Bu nedenle bilgili bireylerin ilk yardımı uygulaması gerekir.

  #10598

  Ceyda
  Görevli

  İlk yardım konusunda bilgisi olmayan kişilerin yapmış olduğu müdahaleler yaralının durumunu daha kötü bir hale getirebilir. Bu nedenle bilgili kişilerin ilk yardımda bulunması bir kuraldır.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.