Sınıfınıza yeni gelen yabancı bir arkadaşınıza Atatürk ’ü anlatacak olsaydınız nasıl anlatırdınız?


Anasayfa Forumlar Hayat Bilgisi Sınıfınıza yeni gelen yabancı bir arkadaşınıza Atatürk ’ü anlatacak olsaydınız nasıl anlatırdınız?

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Ceyda tarafından 3 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #13234

  odevbul
  Görevli

  Her okulda sınıfa yeni bir öğrenci gelebilir. Bazen ülkemize başka ülkelerden gelen öğrencilerde olur. İşte onlara Atatürk’ü ve yurdumuzu anlatmak isteriz.

  Sınıfa yeni katılan bir öğrenciye Atatürk’ü anlatmak istediğimiz zaman ona ülkemizin vermiş olduğu kurtuluş mücadelesini ve yaşadığımız zorlukları anlatırız.

  Atatürk’ün bu mücadeleye önder olduğunu ve yaptığı devrimler ile ülkemizi daha iyi seviyelere taşıdığını anlatırız. Bu kadar basit bir anlatım bile onun Atatürk’ü tanımasına yardımcı olabilir.

  #13235

  Ferhunde Hanım

  Atatürk’ün bu millet için yaptıklarını anlatırdım. En basiti ülkemizi düşman işgaliden kurtarmak için yaptığı girişimleri ve halkı örgütlemesini anlatırdım. Bu anlattıklarım onun bilgi edinmesini ve Atatürk’ü tanımasını sağlayacaktır.

  #13236

  Ceyda
  Görevli

  Atatürk sayesinde bu memleketin kurtulduğunu ve bağımsızlığını kazandığını anlatırdım. Onun yaptığı girişimler ve yenilikler ile ülkemizin daha modern ve gelişmiş bir devlet olduğunu anlatırdım.

  Bu anlattıklarım onun Atatürk’ün ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu anlamasını sağlayacaktır.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.