Sizce ağaçların çevremize, doğaya ve bize yararları nelerdir?


Anasayfa Forumlar Fen ve Teknoloji Sizce ağaçların çevremize, doğaya ve bize yararları nelerdir?

Bu konu 13 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Gülşen tarafından 9 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
 • Yazar
  Yazılar
 • #11428 Yanıtla

  Sıla
  Görevli

  Ağaçlar dünyamız ve doğa için en önemli varlıklardır. Öyle ki ağaçlar doğamızın can damarları sayılırlar. Doğanın en güzel süsleri oldukları gibi her mevsimde başka bir mucizeye tanıklık ederler.

  Ormanlarda, evlerimizin bahçelerinde birçok alanda onları görebiliriz. Biz insanlara sağladıkları meyveler, oksijen bizler için ne kadar önemliyse diğer canlılar içinde o kadar önemlidir. Özellikle ormanlarda hayvanların beslenmesini, barınmasını sağlarlar.

  Birçok hayvan ağaçları yuva edinmiş, onlar sayesinde hayatlarını sürdürmüşlerdir. Yemyeşil bir dünya ile ağaçların olmadığı bir dünyayı asla kıyaslayamayız.

  #11842 Yanıtla

  Duygu

  Ağaçlar dünyamız ve doğa için en önemli varlıklardır öyle ki ağaçlar doğamazsın can damarı sayılırlar

  #11893 Yanıtla

  Çağlasu

  Bize ve diğer canlılara oksijen verir.Toprak kaymasını engeller.

  #11895 Yanıtla

  Sümeyye

  Ağaçlar dünyamız ve doğa için en önemli varlıklardır. Öyle ki ağaçlar doğamızın can damarları sayılırlar. Doğanın en güzel süsleri oldukları gibi her mevsimde başka bir mucizeye tanıklık ederler.

  #11899 Yanıtla

  Asmin

  Ağaçlar en önemli varlıklardır.Hem kuşlar üşürse veya yemek yemek isterse nasıl kuşlar bu şeyleri yapar ki? Ağaçlara önem verip koruyalım…

  #11943 Yanıtla

  Meryem idil keleş

  Ağaçlar doğamıza güzellik katar onları daima korumalı ve sevmeliyiz onlara asla zarar vermemeliyiz. İnsanlar içinde çok yararlı mesela insanlar çok güneşli bir ortamda terlememek için ağacın altına geçip serinlerlerler.

  #11953 Yanıtla

  Toprak

  Agaclar bizim ıçin oksijen deposudur

  #12059 Yanıtla

  Hüsnü

  Heyelanı çığı ve seli yavaşlatarak engeller ve ayrıca ağaçlar Dünyanın akciğerleridirler ağaçlar en fazla 153 yıl yaşayabilirler ağaçları keserek kağıt yapa biliriz ama çok ağaç kesersek Dünyada rahat nefes almayız

  #11998 Yanıtla

  İrem

  Bence ağaçlar bizim için çok önemlidir.Çünkü onlar bize oksijen veriyor bizde onları ihtiyacı olanı vermeliyiz

  #12052 Yanıtla

  Defne

  Ağaçlar çok önemlidir çünkü bir çok işe yarar mesala depremde selde ve çığda işe yarar AĞAÇLARI KESMEMELİYİZ VE ZARAR VERMEMELİYİZ!!!😙

  #12062 Yanıtla

  Azra

  Ağaçlar bize oksijen verir. Ağaçlar olmasa elma ,armut vb. Meyveleri yiyemedik. Ormanda kuşlar yaşar ve yuvalarını yaptıkları için ağaçlar onlar için çok önemlidir . Ağaçlar toprak kaymasını engelliler.

  #12104 Yanıtla

  arzu

  ormanda evlerin bahcelerini gorebiliriz bize okzijen ne kadar onemliyse diger canlilar icin o kadar onemlidir

  #12146 Yanıtla

  İrem Nur

  Ağaçlar su gibi çok önemlidir.Çünkü ağaçlar bize oksijen verir. Ağaçlar sel , heyelan ve çığ gibi doğal afetlere dayanıklıdır. Ağaçlar bize elma , armut vb. meyveler verir . Ağaçlar pis havayı içine çeker biz de temiz havayı içimize çekeriz. Ve ağaçlar bize her gün bol bol oksijen verir.

  #12175 Yanıtla

  Gülşen

  Ağaçlar doğadaki kirli havayı temizler ve canlıların temiz hava almalarını sağlar.Ayrıca,ağaçlarda yetişen meyvelerle beslenme ihtiyacımızı karşılarız

14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
Yanıtla: Sizce ağaçların çevremize, doğaya ve bize yararları nelerdir?
Bilgileriniz: