Suyun doğadaki dolaşımını anlatan bir öykü


Anasayfa Forumlar Türkçe Suyun doğadaki dolaşımını anlatan bir öykü

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10151
  Sıla
  Görevli

  Suyun doğadaki dolaşımını anlatan kısa bir öykü yazacağım umarım hoşunuza gider.

  Su Damlası

  Ben bir su damlasıyım. Nehirler, dereler ve akarsularda dolaşan, binlerce damlayla birlikte yol alan. Yolum o kadar uzundur ki benim adeta dünyaları gezerim. Bir gün yolum uçsuz bucaksız topraklara vardı. Burada çok az kalmıştık. Güneşin kavurucu sıcağı bizi korkutuyordu. Zamanla bir çoğumuz gök yüzüne yükseldik. Çok korkuyordum fakat bulutların içinde benim gibi binlercesini görünce rahatladım.

  Uzunca yollar gittik bulutlar içerisinde. Ve birgün kurak topraklara düşüverdik. Bu topraklar bizi alarak birçok yeşilliğin oluşmasını sağladı. Artık ben bir çiçek içinde yaşıyordum ve doğanın parçası olmuştum.

  Umarım beğenirsiniz.

  #10152
  odevbul
  Görevli

  Bir kar hikayesi

  Ben küçük bir kar tanesiyim. Bulutlar içerisinde ailemle birlikte yol alırım. Zamanla ayrılık vakti gelir ve tek tek yere düşmeye başlarız. Burada benim gibi birçok karın olduğunu gördüm. Yerleri bembeyaz yaptık ve çocuklar bizlerle oynadılar. Bir gün güneş çıktı ve eridik su olduk. Birbirimize karışarak nehirlere doluştuk.

  Kızgın güneşin etkisiyle buharlaşıp gökyüzüne çıkınca yeniden kar olacağımı düşündüm. Ama yağmur oluverdim bir anda. Gökyüzünden yapraklarını açmış çiceklere dökülen.

  Buda benden olsun :=)

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)