Televizyondaki hava durumu haberlerini izlemek neden önemlidir?


Anasayfa Forumlar Sosyal Bilgiler Televizyondaki hava durumu haberlerini izlemek neden önemlidir?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Sıla tarafından 4 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12962

  Ceyda
  Görevli

  Babam her akşam televizyonda hava durumu haberlerini izler. Onun neden bunu yaptığını bugüne kadar anlamamıştım. Ancak hava durumu haberlerini izlemek veya takip etmenin önemli bir davranış olduğunu artık öğrendim.

  Hava durumu takip edilmesi gereken bir programdır. Çünkü önümüzdeki günlerin nasıl geçeceğini ve hava koşullarının nasıl olacağını önceden haber alırız. Bu sayede uygun hazırlıkları yapar ve zor günlerden kendimizi koruruz.

  Geçtiğimiz günlerde hava çok güzeldi. Sabah işe giderken üstümü ince giyinmiştim. Gerçekten camdan baktığımda hava sıcak olacak gibiydi. Ancak öğle saatlerinde başlayan yağmur ve soğuk hava benim hasta olmama neden oldu.

  Tabi ki bu benim bir hatamdı. Eğer hava durumunu takip etseydim ona göre giyinerek işe giderdim ve hasta olmazdım.

  #12964

  Sıla
  Görevli

  İster televizyonda isterse başka bir platformda olsun hava durumu haberlerini her zaman takip ederim. Çünkü hava durumu bizim günlük yaşamımızı doğrudan etkileyen faktörlerden birisidir. Özellikle cep telefonumdan sürekli hava durumunu takip ederim.

  Yarın ve daha sonraki günler için uygun kıyafetleri seçer, böyle davranırım. Hatta babam geçtiğimiz günlerde gelecek soğuk havalar nedeniyle aracına antifriz koydu. Böylece arabayı don olaylarına karşı korudu.

  Annem ise hava durumu raporlarını dinleyince dışarıdaki çiçekleri evin altına aldı. Çünkü çiçekler dışarıda donabilirdi.

  Her birey hava durumu raporunu takip etmeli ve buna göre davranmalıdır.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.