Toprağın, havanın ve suyun kirlenmesi insanların yaşamını nasıl etkiler?


Anasayfa Forumlar Fen ve Teknoloji Toprağın, havanın ve suyun kirlenmesi insanların yaşamını nasıl etkiler?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 2 yıl 4 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10128

  Anonim

  Toprak, hava ve suyun kirlenmesi insanların ve canlıların yaşamını doğrudan etkilemektedir. Çünkü bizler topraktan elde ettiğimiz gıdalar ile besleniyoruz. Bizler suya ihtiyaç duyan canlılarız. Aynı zamanda yaşamamız için havaya ihtiyaç duyarız.

  Bunların kirlenmesi demek bizlerin yaşam kalitemizin düşmesi, hastalıklara yakalanmamız demektir. İnsanlar bu nedenle hava, su ve toprak kirliliği ile mücadele etmelidir.

  Hava, su ve toprak kirliliğinin nedenlerini şurada bulabilirsiniz.

  Kirlilik

  #10130

  odevbul
  Görevli

  Bunların kirlenmesi doğrudan insan yaşamını etkiler. Çünkü bizlerin hayatta kalması için her birine ihtiyacımız vardır. Toprakta yetiştirdiğimiz ürünler ile besleniyoruz. Bizler gibi diğer canlılarda toprakta yetişen bitkiler ve meyveler ile besleniyorlar. Eğer toprak kirlenirse ürün yetişmez ve hayatta kalamayız.

  Su canlıların yapısında yer alan ve ihtiyacımız olan bir sıvıdır. Tüm canlılar suya ihtiyaç duyar. Susuz bir yaşam bizler için düşünülemez. Bu nedenle sularımızı korumalıyız.

  Hava ise sürekli soluduğumuz bir şeydir. Bu nedenle hava kirliliği ile mücadele etmeliyiz. Aksi halde yaşamımızı sürdüremez hale geliriz.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.