Trafikte kurallar olmasaydı neler olurdu?


Anasayfa Forumlar Trafik Güvenliği Trafikte kurallar olmasaydı neler olurdu?

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10895
  Burcu
  Katılımcı

  Günümüzde ulaşım en önemli sorunlarımızdan birisidir. İnsanlar gelişen teknoloji ile birlikte daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlıyorlar. Bunu sağlayan en önemli etken ise şüphesiz trafik kurallarıdır. Eğer hayatımızda trafik kuralları olmasaydı nasıl bir dünyamız olurdu?

  Trafiği düzenleyen ve güveni sağlayan bu kurallar gerçekten hayati öneme sahiptir. Sürücülerin, yayaların ve yolcuların can ve mal güvenliğini trafik kuralları sağlar.

  Eğer bu kurallar olmasaydı hepimizi kötü sonuçlar bekliyor olacaktır.Çünkü düzensiz trafik nedeniyle herkes kaza yapabilir ve kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Günümüzde trafik kuralları varken bile birçok hayat kayıp gitmektedir. Birçok insanımızı kaybettiğimiz gibi maddi kayıplarda oluşmaktadır.

  Sizce trafik kuralları olmasaydı ne gibi sonuçlar olurdu?

  #10896
  odevbul
  Görevli

  Trafik kuralları olmasaydı sanırım insanlar trafiğe çıkmaktan çekinirdi. Bugün bile bu kadar çok kazanın meydana gelmesini görebiliyorsak kuralların olmadığı bir yerde neler yaşanabileceğini söylemek bile istemiyorum.

  Yaşanan kazalar, can kayıpları insanların ulaşım özgürlüklerinden feragat etmelerine neden olabilir. Açıkçası kuralların olmadığı bir trafiğe ben çıkmak istemem.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)